Proč si založit vkladní knížku u Poštovní spořitelny. Protože je to jednoduchá, spolehlivá a bezpečná forma uložení peněžních prostředků a jejich zhodnocení formou úroků. Velkou výhodou právě v případě Poštovní spořitelny je to, že její pobočky, umístěné na poštách v celé České republice, jsou dostupné opravdu každému.
Pokud dáváte přednost cílevědomému střednědobému a dlouhodobému spoření, pak se patrně rozhodnete pro vkladní knížku s výpovědní lhůtou. Ta může činit 3, 6, 12 nebo 24 měsíců. Úroková sazba je vyhlašovaná bankou a závisí na délce výpovědní lhůty a na výši zůstatku vkladu. Úrok je zaúčtováván jedenkrát ročně po uplynutí kalendářního roku a je zdaněn podle platných zákonných předpisů (15%). Je možné jej vybírat během celého následujícího roku, a to i po částech.
Další možností je vkladní knížka bez výpovědní lhůty. Stejně jako předchozí produkt, i tato vkladní knížka může být založena na dva vkladatele, přičemž oba mají stejná práva k disponování s vkladem. Vkládat a vybírat v hotovosti lze na všech poštách a pobočkách Poštovní spořitelny v České republice, spořit lze i bezhotovostním způsobem např. srážkami ze mzdy.
Třetí typ vkladní knížky, kterou nabízí Poštovní spořitelna je dětská vkladní knížka. Tato knížka je specifická tím, že je zakládána na jméno dítěte do 17 let věku a jejím prostřednictvím tak mohou například rodiče nebo prarodiče spořit peníze pro své blízké, které jsou majiteli vkladní knížky vyplaceny po jeho 18. narozeninách. Tato vkladní knížka s sebou nese mimo jiné ještě jednu výhodu – dítě se automaticky stává členem klubu Čtyřlístek, jehož členská karta je opravňuje k mnoha zajímavým slevám.

Více informací o dětské vkladní knížce, klubu Čtyřlístek a dalších produktech Poštovní spořitelny najdete na internetové adrese www.postovnisporitelna.cz
Reklama