V tom případě se přijďte podívat na 2. celostátní umísťovací výstavu opuštěných koček, která se koná v neděli 15. prosince od 10 do 17 hodin v areálu Přírodovědecké fakulty UK na Albertově 6, Praha 2. Smyslem výstavy je najít domov co největšímu počtu koček a zároveň získat krmivo pro ty, které přece jenom stráví vánoční svátky v útulcích. Pokud plánujete, že si pořídíte kočičího kamaráda, budete si moci vybrat mezi kočkami různého pohlaví, věku, vzhledu i povahy. Najdete zde odvážné venkovní „myšilovy“ i přítulné „ozdoby ložnic“, hravá koťátka i rozvážné kočičí dospěláky, „obyčejné“ mourky i atraktivně zbarvené elegány.
Podmínkou k tomu, aby mohli být vůbec vystavováni, je dobrý zdravotní stav, kočičky a kocourci jsou očkovaní, zbavení vnitřních i vnějších parazitů, starší osmi měsíců kastrovaní nebo sterilizovaní. Spolu s kočkou dostanete nejen očkovací průkaz a předávací protokol, ale i rady a tipy, jak se o svého nového svěřence co nejlépe starat. Zájemci potřebují k převzetí kočičky občanský průkaz a příspěvek na očkování a kastraci (150 Kč + 350 Kč). Zároveň je možné přímo na místě zakoupit široké spektrum chovatelských potřeb.
Nemůžete si pořídit nového kočičího společníka, a přesto byste rádi nějak pomohli? Přijďte také. Na kočičí vánoční nadílku přispějete vstupným, které činí jedna konzerva kočičího krmiva. Vezměte s sebou i děti, bude pro ně připraven zajímavý doprovodný program spojený se zdobením vánočního stromečku pro kočky.
Více informací o kočkách najdete na www.kocky-online.cz
Reklama