Minule jsme psali o tom, jak se nám pod kůži začínají dostávat digitální fotoaparáty. Pokud se nám ale nepodařilo přesvědčit vás o novém stylu focení, máme pro vás tipy na starou krásnou klasiku – kompaktní fotoaparáty.
Pro ty, které chcete zůstat věrné klasice, je jako šitá na míru řada kompaktních fotoaparátů m[mju:]. Jejich malá zaoblená těla je radost svírat v rukou a jak krásně se drží, tak i fotografují. Se zavřenou krytkou objektivu z těla aparátu nic nevyčnívá. Tělo má jemný, plynulý tvar s elegantně plovoucími liniemi, které si vzaly za vzor tvary vln. Ergonomické umístění velkého tlačítka spouště umožňuje její rychlé a snadné nahmátnutí v ten pravý okamžik.
Při nákupu nového fotoaparátu vás určitě ovlivňuje spousta různých věcí – od technických parametrů až po cenu. Přemýšlely jste však někdy o tvaru? Právě ten hraje v řadě m[mju:] velkou roli. Díky elegantním křivkám tyto fotoaparáty rozpozná opravdu každá z vás. S více než 20 milióny prodaných přístrojů se stala „mjůčka“ nejúspěšnější řadou kompaktních fotoaparátů všech dob. Kompaktní provedení, moderní design, snadné ovládání a skvělá optika - to vše jsou vlastnosti, které o tomto úspěchu rozhodly.
Vyberete-li si fotoaparát řady Olympus µ[mju:], můžete si být vždy jisté, že jste zvolily správně. Na prvním obrázku vidíte m[mju:]-V, který ocení ty z vás, jež jsou trochu extravagantní a mají také extravagantní věci rády. Rozhodně s tímto fotoaparátem vzbudíte pozornost. Jeho kovovému tělu se od designérů dostalo elegantních linií a třpytivého lesku, které se snoubí s pevností a odolností vůči jakémukoliv počasí. Není ovšem jenom krásný, ale je i chytrý. Je nejkompaktnějším fotoaparátem pro 35 mm filmy ve své třídě. Je snadno ovladatelný, umožňuje velmi přesné zaostřování díky novému 11-ti bodovému systému automatického zaostřování a vestavěný blesk s 6 režimy i v nedostatečném osvětlení pomáhá dosahovat perfektních výsledků. Je to zkrátka krásný, šikovný kousek i do nepohody.
Na druhém obrázku je zachycen m[mju:] II ZOOM 80, plně automatický kompaktní fotoaparát - malý, lehký a elegantní, v barvách černé a „champagne gold“. Kromě toho, že má prvotřídní objektiv 38-80 mm, přesné vícepaprskové automatické zaostřování, 6 režimů blesku včetně redukce jevu červených očí, vestavěnou samospoušť a voděodolnou úpravu, je neodolatelně příjemný na dotek. Mnozí, kteří si tento fotoaparát koupili, tak učinili právě kvůli krásně oblému tělu. Tento model vám totiž padne do ruky jako ulitý.
Reklama