Už jenom něco přes měsíc nás dělí od nejočekávanějších svátků roku. Vánoce klepou na dveře a na ty samé dveře vašeho bytu už brzy zaťukají také všelijaké milé návštěvy. Překvapte vaše příbuzné a známé svými cukrářskými dovednostmi a naservírujte jim takové sladké pohoštění, až jim budou oči přecházet…
Možná se o vánočních svátcích spoléháte jen na speciální cukroví, jehož receptura se dětí z generaci na generaci. Ale přece jen se někdy hodí ke kávě i něco podstatnějšího – například dort, ovocné košíčky, palačinky, zmrzlinový pohár nebo puding.
Správný dort musí být pěkně čerstvý a nadýchaný, ani moc těžký, ani moc sladký a ani moc přeplácaný. Co do něj ale určitě patří, je lehounký krém. Takový domácí krém dá ale docela dost práce a zabere čas, který by zrovna mezi svátky člověk rád věnoval svým blízkým. Co teď není nic snadnějšího… vyzkoušejte dortový krém od Labety, na jehož přípravu vám stačí jen chvilička a který si můžete vybrat v provedení čokoládovém nebo vanilkovém. Že dortu ještě pořád něco chybí? Dozdobte jeho povrch jednou z vynikajících polev Labeta – kterou si vyberete? Citronovou, čokoládovou, rumovou nebo spíše kokosovou? A nebo raději vyzkoušíte čokoládovou polevu v kelímku, která se prodává ještě s dávkou barevných ozdobných kuliček? A co navrch? No přece šlehačku! Ale co když vám spadne dřív, než přijdou hosté? Žádný strach – ztužovač šlehačky Labeta to jistí. :-)
Úplně skvělý tip má Labeta pro ty z vás, kdo se do dortu raději nepustí. Pokud nabídnete své návštěvě zmrzlinový pohár, pudink nebo ovocný salát, co takhle ho trošku ozvláštnit a ozdobit topingem v příchuti jahodové, broskvové, karamelové, čokoládové nebo višňové? Vypadá t báječně a ještě lépe to chutná! Uvidíte. A navíc se vám taková láhev s topingem v pohodě vejde do ledničky, kde počká jen na tu svoji chvíli. Až Vánoce a vaši hosté zazvoní u dveří…

Tip: Jestli je vám zima, zavzpomínejte na léto a připravte rodině některý z vynikajících moučníků od Labety z řady "Sladké ostrovy" - banánový dort Gran Canaria, mandarinkový dort Mallorca nebo broskvový dort Tenerife.
Reklama