Koncem září jsme si přinesli domů dvouměsíčního britského modrého kocourka. Byl hravý, milý a také čistotný. Byl naučený chodit na kočkolit a také to od začátku bez problémů dělal. Celá pohoda trvala asi měsíc.
Před měsícem začal z ničeho nic dělat loužičky na linoleu v předsíni nebo v kuchyni. Zajímavé bylo, že na velkou stranu chodil (a stále chodí) normálně na kočkolit. Na kobercích se nikdy žádná loužička neobjevila. Když jsme odjeli na týden k rodičům, kteří mají v celém bytě koberec, chodil celý týden poctivě na kočkolit a žádné problémy nenastaly.
Avšak jen co jsme se vrátili domů, máme loužičky na linu den co den - střídavě v předsíni a v kuchyni. Vyzkoušela jsem snad všechno: změnit typ kočkolitu, přidat další záchody na kritická místa, umyla jsem podlahy savem, postříkala je sprejem odpuzujícím kočky, kapala na lino citrón (který má údajně kočky také odpuzovat), po každém jídle dávala kočičáka na záchod (někdy se dokonce vyčůral), ale nic nepomáhá.
Dokonce jsem s ním byla i na veterině, jestli není nemocný, protože jsem se dočetla, že tak kočka často dává najevo, že není v pořádku. Náš kočičák je ovšem je naprosto zdravý :-).
Jediné, co mne ještě napadá, je, zda to nemá nějakou souvislost s naším starším kocourem. Ale zdánlivě je vztah mezi nimi v pořádku. Mají se rádi, hrají si spolu, mazlí se, vůbec se neperou, takže to na souboj o teritorium nebo něco podobného také nevypadá. Už si nevím rady a umíte si představit, jak mi je, když manžel ráno co ráno šlápne v čistých ponožkách do louže a nadává, až se byt otřásá :-). Mám strach, že bude chtít dát našeho mazlíčka pryč, pokud se situace nezlepší.

Daniela Protože rady odborníků selhaly, obrací se Daniela na vás, milé čtenářky, zda máte s podobnými kočičinami nějaké zkušenosti. Máte nějaký recept, jak kočičí prasátko naučit způsobům?
Reklama