Děti potřebují pro svůj zdravý vývoj všechny důležité složky potravy tzn. uhlohydráty, bílkoviny, minerální látky a vitamíny. Jejich strava by měla být proto co nejpestřejší a měla by se dítěti podávat 5 x denně. Příjem živin rozdělený do celého dne totiž zlepšuje přísun vitamínů a minerálních látek.
Svačina je pro děti velmi důležitá. Při jejím vynechání mohou u dětí nastat poruchy koncentrace a únava. Dopoledne i odpoledne by dítě mělo dostat především uhlohydráty, vápník a vitamíny B1, B2 a E. Tipem na zdravou a přitom u dětí velmi oblíbenou svačinku jsou chlazené výrobky Kinder – Mléčný řez a Kinder Pinguí.
Kinder Mléčný řez se skládá z piškotu, medu a šlehaného mléka. Výrobek Kinder Pinguí má podobné složení, neobsahuje však med a je zalitý v čokoládě.
Oba výrobky obsahují velké množství vitamínů a minerálních látek. Dodají dítěti energii, která jim v dopoledních nebo odpoledních hodinách chybí. A protože výrobky Kinder obsahují šlehané mléko, chutnají obvykle i dětem, které normální mléko pít nechtějí.
Kinder chlazené výrobky by se měly skladovat v chladu, to ale neznamená, že by je děti nemohly nosit do školy jako svačinu. Když k nim ještě přidáte třeba jablko a minerálku, dostane dítě vše, co v tu chvíli jeho tělo pro dobrou kondici potřebuje.

Právě teď můžete v naší soutěži s Kinder vyhrát zajímavé ceny. Podívejte se do rubriky Hrajte a vyhrajte!
Reklama