Po letošní prázdninové sezóně byly nuceny některé pojišťovny zkonstatovat, že naprosto nezvládly nápor uchazečů o cestovní pojištění. Mnohde se vytvářely ohromné fronty a zbytečný zmatek Zlepšení této situace, a tím i maximální komfort pro své zákazníky slibuje Všeobecná cestovní pojišťovna, dále jen VCP, která již pro zimní sezónu 2002/3 nabízí skutečnou revoluci ve světě pojišťovnictví.
Zatímco dříve jsme byli zvyklí vídat za přepážkami pojišťoven sucharské úředníky v unisono nenápadných oblecích nebo úřednice v ukázněných kostýmcích, od letošního září se za přepážkami VCP setkáváme s potápěči, lyžaři, hippíky nebo erotickými pracovnicemi. Co si od toho VCP slibuje, na to jsme se zeptali jejího mluvčího ing. Květoslava Potrefeného:
“Před přepážkami se dříve hromadili lidé, kteří měli přesnou představu, jak chtějí trávit dovolenou, ale nevěděli přesně, ke které přepážce si stoupnout, aby získali pojištění. To jsme se rozhodli změnit. Na každé ze sedmi našich přepážek se bude vyřizovat jiný druh cestovního pojištění, který bude odpovídat tomu, jaká rizika ten který druh cestování přináší. Je například jasné, že kdo jede za sexuální turistikou, nemusí být pojištěn na zlámání nohou, zatímco pojistné na ztrátu zavazadel či získání infekční choroby by mělo být vyšší. V případě zájezdů sportovních pak je tomu právě naopak. A ptáte se proč ty převleky? Už zdáli bude našim klientům jasné, kde se který druh pojištění poskytuje.“
A jak se na nový systém práce těší sami pracovníci VCP? „Já se těším moc, protože v zimě je u nás na pobočce pěkná klendra, a zatímco dříve jsme se klepal v povinných polobotkách i v zimě, teď se budu hřát v lyžařské bundě a přeskáčích,“ pochvaluje si pan Rychlík, budoucí agent lyžařských zájezdů. Jeho kolegyně, paní Krchová se naopak nové práce obává, je totiž budoucí agentkou pro sexuální turistiku. Bojí se, jak bude reagovat její rodina, zejména dcera s vnoučaty, až bude za přepážkou sedávat v odvážném kostýmu erosenky.

Pro Ženu-in Renáta Neskonalá
Reklama