Zima už nám začíná zalézat za nehty, ale nikdo nám nebrání, abychom se jeli ohřát do vzdálenějších krajů. Právě chladné měsíce jako listopad, prosinec nebo leden jsou výborným časem pro návštěvu romantickým míst Středního Východu, kde se krásná příroda a modré moře snoubí s dávnými odlesky dějin. Letovisko Eilat na břehu Rudého moře je jedním z míst, kde si můžete užít nádherného koupání, krásných pláží, vodních sportů, ale také nesčetných obchodů, barů, restaurací a diskoték.
Nezapomenutelným zážitkem pro vás i vaše děti může být návštěva atrakcí jako je virtuální výlet speciální ponorkou, který nabídne nádherné pohledy, ale také iluzi nebezpečí, nebo vyjížďka skutečnou ponorkou či lodí s proskleným dnem, která vám umožní poznat reálná tajemství života na mořském dně plném nádherných živočichů a korálů. Další místní zajímavost - Aquarium Museum obsahuje 38 různě velkých akvárií, kde naleznete více než 500 různých druhů korálů a dalších podmořských živočichů.
Čisté moře přímo láká k vyzkoušení některého z oblíbených vodních sportů, jako je potápění, vodní lyžování nebo surfing, ale můžete si třeba půjčit šlapadlo nebo se vydat na divokou jízdu na nafukovacím „banánu“ taženém motorovým člunem. Když vás omrzí věčná voda, zkuste se vydat na výlet do vnitrozemí, kde na vás čekají atrakce jako jízda na velbloudu nebo v džípu pouští, vyjížďky na koni a jiné radovánky. Za starobylými památkami a historií křesťanství, islámu a judaismu se vydejte do památného města Jeruzaléma, dotek dávných dob pocítíte i v nedaleké Káhiře, Petře nebo při návštěvě pevnosti Massada.
Nejvyšší čas vydat se za teplem…