Nevěřila bych tomu, že i v dnešní době, po poučení z příběhu z Pretty Woman, kdy Julia jde do obchodu sama s penězi a je vykázána a naopak, když s ní přijde Richard, je uvítána královsky, existuje ještě v obchodech pohled „chovám se k tobě podle toho, co máš na sobě“.
Abych to uvedla na pravou míru. Zařizujeme si domek a teď vybíráme kuchyňskou linku. Jeden den jsme „řádně“ oblečení vyrazili s přítelem na obhlídku kuchyňských studií. On měl na sobě kraťasy a značkové tričko a já sukni a halenku. Možná se divíte, proč to píšu, ale vydržte ;o). Vždy jsme byli vřele uvítáni, vysvětlen sortiment, který ta která společnost nabízí a vybaveni katalogem, popř. informací, že nám vše ochotně navrhnou.
A teď poznatek ze včerejška. Stavili jsme se ve dvou studiích rovnou z práce, on opět kraťasy (trošku poznamenané celodenním ježděním v autě) a už jen obyčejné reklamní triko a já velice sportovní kapri kalhoty a triko. Co myslíte? V prvním studiu se nám velice linky líbily, ale po 10 minutách koukání a snažení, aby si nás někdo všiml, jsem znechuceně odešla. K dobru jim mohu připsat, že tam již jeden pár byl a něco s jedním zaměstnancem konzultoval, ale byli tam ještě dva další zaměstnanci a ti prostě NIC.
Jeli jsme si spravit náladu jinam. Vešli jsme, prohlídli sortiment. Obsluhující dívka se netvářila moc nadšeně a dál pokračovala v práci na počítači. Ovšem podívala jsem se jí drze na monitor, hrála solitaire. Po mém dotazu, jestli bych mohla dostat třeba ceník, velice neochotně vstala, ještě něco zamumlala o tom, že nemá ale kresby skříněk, takže mi to bude na nic. Můj přítel byl už dost nervózní a snažil se mě odtamtud vypakovat, nedala jsem se a nakonec ta holčina přece jen našla vše a rychle si zase sedla k počítači, abychom po ní ještě něco náhodou nechtěli. Třeba to nebylo naším oblečením, ale nic jiného mě opravdu nenapadá…

Laila
Reklama