Vánoce se blíží mílovými kroky a když to vezmeme hodně realisticky, tak nám zbývá už jenom šest víkendů na to, abychom uvedly domácnost do stavu alespoň částečného pořádku, nakoupily dárky pod stromeček pro všechny blízké i vzdálené příbuzné a nakonec ještě upekly domácí cukroví. Uf! Strašná představa. Co ale pro jednou vyměnit předvánoční šílení za pohodičku na lyžích ve špičkovém alpském středisku? Že na to nemáte ani peníze, ani čas? Tak lyžujte zadarmo!
Mnohá lyžařská střediska v Rakousku a Itálii si pro své návštěvníky každoročně chystají jakýsi sladký předkrm v podobě zajímavých slev nebo dokonce permanentek zcela grátis v určitých vymezených termínech. Byla by škoda toho nevyužít, co říkáte? Takzvané skiopeningy jsou oblíbené například v rakouských střediscích Fiss, Saalbach nebo Hintertux, kde v této době pořídíte skipass s výraznou slevou. Můžete se za prvními letošními zimními radovánkami vydat na vlastní pěst, nebo využít nabídky některé z českých cestovek, které situaci monitorují a pořádají výhodné zájezdy třeba na prodloužený víkend v listopadu a prosinci.
Ani Italové nezůstávají pozadu, a tak například v oblasti Adamello Brenta můžete v době od 17. do 24. prosince zadarmo lyžovat šest dní, pokud si zakoupíte pobyt v některém z místních hotelů zařazených do programu Free Ski! S šestidenní permanentkou „SuperSkirama ADAMELLO BRENTA“ se dá lyžovat ve střediscích Pontedilegno - Tonale – Presena, Folgarida – Marilleva, Madonna di Campiglio, Andalo – Fai della Paganella, Pejo, Pinzolo a Monte Bondone. Děti do osmi let v doprovodu dospělé osoby, která zaplatí plnou cenu, mají v tomhle středisku lyžování zadarmo, ale musí to být na více než tři dny. Opravdovou vychytávku si ale v italské oblasti Val di Sole připravili pro ženy: takzvané Ladies Days, které tu proběhnou ve dnech 15. a 16. prosince 2000. V praxi to znamená, že všechny ženy, které si v té době přijdou do pokladny pro jednodenní lístek „Superskirama Dolomiti Adamello Brento“, na který se dá lyžovat v Pontedilegno, Passo Tonale, na ledovci Presena a ve střediscích Folgarida a Marilleva, dostanou permanentku zadarmo. Vy ještě na něco čekáte?
Podrobnější informace o oblasti Adamello ski najdete na www.adamelloski.com Tím však výčet všech výhodných nabídek pro lyžaře v předvánočním období zdaleka nekončí. Informujte se v cestovních kancelářích specializujících se na lyžařské pobyty nebo se podívejte na internetové stránky o lyžování www.ski.cz, kde najdete spoustu zajímavých tipů a aktuálních informací.