Říká se, že láska nezná žádných překážek. Nevadí jí vysoké hory, hluboká moře, ba ani kulturní a náboženské rozdíly. Přesto někdy nastanou situace, kdy se dvě zamilovaná srdce nemohou z objektivních příčin setkat. Tak, jako se to málem přihodilo 34leté Venuši Little-Weightové z USA, která se přes internet seznámila se svojí životní láskou, 36letým Julienem. Problém ovšem tkví v tom, že její miláček žije v Evropě, konkrétně nedaleko jihofrancouzského města Marseille. Přes oceán proběhla několikaměsíční bouřlivá e-mailová korespondence, milenci trávili dlouhé hodiny na chatu, logicky tedy zakrátko zatoužili i po osobním setkání.
Když došlo na domlouvání podrobností, ukázalo se, že Julien nemůže za žádnou cenu na déle než dva dny opustit Francii, neboť musí pečovat o nemocnou matku a krom toho má na starosti hospodářství čítající dvacet hlav dobytka a nějakou tu drůbež. Venuše se tedy nabídla, že neprodleně zakoupí letenku a přijede za svým miláčkem na prázdniny, přičemž mu ještě třeba pomůže při práci na statku.
Děvče, které pracuje jako prodavačka losů (nebo sobů?) na předměstí New Orleans, však zjistilo, že ze svých skrovných úspor nemůže financovat svou cestu do Evropy, a to proto, že místo jedné letenky potřebuje dvě. Alespoň podle informace vychrtlé slečny za přepážkou letecké společnosti, která ostře napadla boubelatou Venuši, že nesleduje televizní zprávy, protože jinak by věděla, že mastodonti o váze nějakých 200 kilo musí platit za dva, protože jim je jedna sedačka malá. Venuše se nejdříve rozplakala, protože její váha byla pro ni odjakživa ohromným mindrákem. Pak se ale vzchopila a rozhodla se, že to tak nenechá a že si nedá kvůli pár kilům pokazit setkání se svou životní láskou. Během jednoho měsíce shodila 50 kg a v následujících čtrnácti dnech ještě 25, takže se nakonec dostala téměř pod hranici jedné stovky.
V šatech, které musela narychlo přešít na velikost o poznání menší, a s JEDNOU letenkou v kapse zamířila koncem června na letiště, kde se započalo její šťastné putování za láskou. Na obrázku vidíte Venuši, na které její staré oblečení doslova plandá, těsně po příletu do Marseille.

Berenika Přecechtělová, Francie
Reklama