„Máš digy?“ Tak se před nějakými dvaceti lety ptal jeden puberťák druhého, když chtěl zjistit, jestli je dostatečně „in“. Dneska už dávno digitální hodinky nijak zvlášť nefrčí, ale zato technologie zvaná digitální nyní pořádně lomcuje světem fotografie. Navíc současné stále příznivější ceny šikovných a praktických digitálních fotoaparátů přiblížily tuto „hračku“ poměrně širokému spektru zákazníků. A nejsou to zdaleka jen muži-hračičkové…
Jak jsme se přesvědčily i my, Ženy-in, na červnovém čtenářském pochodu Karlštejnskem, digitální fotoaparát není hračka, ale je to super věcička, se kterou se toho dá hodně provádět. A nepotřebujete k tomu ani stostránkový manuál, ani školení od odborníka, ba ani výrazné fotografické zkušenosti – digitální foťáky jsou zhruba stejně „blbuvzdorné“ jako klasické automaty. :-)
A co víc – obrázek, který vyfotografujete, si hned můžete na displeji prohlédnout, případně ho smazat. Fotky se dají jednoduše kopírovat do počítače a pak třeba vytisknout na barevné tiskárně, ale také si je můžete ve specializované prodejně nechat nazvětšovat jako normální a kvalitní fotky, případně si je „pustit“ doma na televizi! Kromě toho mají některé digitální foťáky také funkci pro nahrávání krátkých videosekvencí.
Digitální fotografování je zábava. Například fotoaparát Olympus, který jsme měli zapůjčený, se velmi snadno ovládá, umožňuje několikanásobné přiblížení fotografovaného objektu a také si můžete zvolit automatickou nebo ruční expozici. Nafocené snímky se ukládají na výměnné paměťové karty, například na kartu s kapacitou 8MB lze uložit více než 82 snímků, na kartu s kapacitou 128 MB až 144 snímků.

Žena-in děkuje za zapůjčení digitálního fotoaparátu Olympus prodejně FANDA v Praze Na Příkopě, která otevřela své dveře zákazníkům letos v červnu a která na 13m2 nabízí to nejlepší, co je dnes v oblasti digitální fotografie na českém trhu k dispozici. V nabídce prodejny FANDA najdete mj. fotografickou digitální techniku, videokamery a digitální videostřižny a základní prvky výpočetní techniky pro zpracování souborů.
Reklama