Naše úžasná a hodná fenka, labradorka Vilma, už jednou štěňátka měla. Tenkrát to byl dost těžký porod, který jsme přičítali tomu, že je prvorodička. Když jsme ji před časem nechali nakrýt podruhé, tentokrát od psího šampióna evropského formátu, mysleli jsme, že všechno proběhne bez potíží.
Když Vilma začala rodit, všechno se jevilo opravdu dobře, ale po narození čtyř prvních štěňátek začala mít obtíže. Volali jsme veterináře, že se nám to nezdá. Veterinář přijel k nám, dal Vilmě provokačku a zase odjel. Všechno trvalo strašně dlouho, Vilma byla úplně utrápená, ale situace byla pořád stejná – určitě měla v sobě ještě alespoň jedno štěňátko, kterému se nechtělo ven. Veterináře jsme po několika hodinách volali znovu. Vilmě se ještě přitížilo a my se začali obávat už ne o život štěňátek, ale o ni. Veterinář přijel, Vilmu prohlédl, píchl jí další provokačku a zase odjel. Když jsme k nám po mnoha hodinách konečně dostali veterináře po třetí, řekl jasně, že musíme jet ihned do nemocnice a že Vilmě provedou císařský řez, protože už se obává nejhoršího. Pomyslela jsem si, že už jsme tam mohli být několik hodin, ale nic jsem neříkala – hlavně že už se věci daly do pohybu.
Na psí klinice nás s manželem nechali sedět hned za dveřmi operačního sálu. Už narozené pejsky jsme měli s sebou v košíku. Zahřívali jsme je a snažili se neposlouchat strašné Vilmino kvílení, které vycházelo zpoza dveří. Pak nastalo dlouhé ticho. Mně začaly téct slzy a můj muž měl taky pláč na krajíčku. To, že zavládlo ticho, jsme si vykládali jednoznačně.
Najednou do ticha zaznělo pištění, nám spadly ze srdce celé hromady kamenů a za chvíli nám z operačního sálu přinesli ještě další tři čerstvé zdravé uzlíčky. Pak přivezli i Vilmu, v narkóze, pozašívanou a zbědovanou, ale živou!
Šest psích dětí už vyletělo z rodného hnízda, jen jedno máme ještě doma. Jmenuje se Buton, nos má fakt jak knoflík, je to dobrák od kosti a na fotce vidíte, jak si hraje se svojí psí mámou. Ale psí máma Vilma už je z něj moc unavená a potřebovala by, aby si toho jejího kluka někdo vzal. Kdyby se mezi čtenářkami Ženy-in našel někdo, kdo by Butona chtěl, nechť se ozve na mobil 0607 745 391 nebo na telefon 0327 596 299, Buton má papíry, je očkovaný a odčervený a na svoje nové majitele už netrpělivě čeká.

Terka
Reklama