Jeho případ není až tak výjimečný. Podle některých odborníků prý přehnanou láskou ke zvířatům kompenzuje své výčitky svědomí mnoho lidí. Přitom nemusí jít pouze o špatné svědomí vůči zvířatům. Lidé si údajně milováním němých tvorů vynahrazují i svoji neschopnost projevit city vůči blízkým lidem či sociální problémy vůbec.
Dr. John Kernell dokonce v San Francisku otevřel první psychiatrickou poradnu pro psy. Ač znalec spíše duší lidských tvrdí, že právě zvířata, v tomto případě psi, hrají nesmírně důležitou roli v partnerském životě lidí a často jejich počínáním doslova trpí. Před nimi si totiž na nic nehrajeme, nic před nimi neskrýváme, takže nás mají přečtené a vědí o nás celou, mnohdy smutnou, pravdu. Když se pak například manželé rozvádějí, psi bezpečně vědí, kdo za to může, a dokáží to prý dát najevo až nečekaně jasně. Jako příklad uvádí Kernell počínání kokra ukousnuvšího nos ženě krátce poté, co v přítomnosti psa podvedla manžela s jiným mužem. Ženě nakonec nos přišili, ale chudák kokr z toho měl údajně ještě dlouho problémy psychického rázu.
Nový komentář
Komentáře
Špatné svědomí vůči zvířatům bysme měli mít za lidský druh všichni
No, pokud má ten Angličan po nakrmení čajek klidnější spaní, ať je klidně krmí, nikomu tím neškodí.
No to je fakt My jsmese před naší fenynkou pohádali s manželem jen jednou. Měla z toho takový šok, že zalezla pod stůl a odmítala s kým koliv komunikovat, že jsme to už víckrát nehodlali riskovat...Tak se raději nehádáme - nekříčíme, nezvedáme hlas a nebo raději jdemem ven