V rámci cestování po světě na nás číhají nejen nejrůznější cizokrajné nemoci, ale i cizokrajná zvířátka. Nejde přitom pouze o tradiční mušky Tse-Tse či komáry Anophelese, hady a štíry či případně neškodné, leč k mdlobám mnohé přivádějící šváby vylézající z podpolštáře v pokoji pětihvězdičkového hotelu.
Známý, chlap jak hora, vyhlášený nebojsa, odborník přes leteckou dopravu, tedy světoběžník na druhou, například zkolaboval v Indonésii. Ležel v královském apartmá luxusního penzionu, když v tom prý uzřel na zemi brouka velikosti potkana. Do té doby se setkal už s lecjakou havětí včetně té jedovaté, ale tenhle brouček ho prý dorazil. Nejenže nevěděl, o co jde a co od něho může čekat, ale netušil ani, jak ho zneškodnit. Když už obří hmyz připochodoval do těsné blízkosti lůžka, hodil po něm těžkou terénní botu. Brouk se oklepal a pokračoval v chůzi. Zcela hysterický muž vzal obě terénní boty a začal jimi brouka mydlit ze všech sil. Po několika minutách nepříčetného boje uzřel, že pochroumaný brouk leží nehybně na zádech. Rychle si natáhl triko a vyběhl do dveří, aby přivolal pokojovou službu a zjistil, co vlastně zabil, když v tom brouk zatřepal nohama, obrátil se zpět na všech šest (počet nohou je orientační) a odkráčel otevřenými dveřmi ven.
Kamarádka zase prozvracela dovolenou v Egyptě. - Příčinou byly průsvitné ještěrky nalepené všude po zdi pokoje. Recepční je odmítal odstranit - ještěrky přece chytají komáry.
Další známou na výletě v Mexiku, v oblasti, kde nejvíc úmrtí způsobuje vzteklina, honila parta rozzuřených, hladových, divoce žijících psů.
Vidina vztekliny způsobila měsíc probděných nocí paní, která si několik let šetřila na dovolenou v Thajsku. - Na vysněné rekreaci ji přepadla a okradla skupinka makaků. Ač byly opičky jinak přátelské, jedna ji škrábla do předloktí...
Bývalému kolegovi nalétla v Indii jakási obří tropická kobylka do čela tak razantně, že omdlel a krátce poté, co ho probrali, se ještě celý omráčený píchl o jedovatý kaktus. A jinému kolegovi spadl při vykonávání velké potřeby ve stylové kadibudce prázdninového komplexu na Bali na hlavu rozměrný a tak divně lepkavý pavouk, že z vlasů nešel odstranit a hotelová hosteska jej musela vystříhat, zatímco manželka postiženého hlasitě plakala na pokoji.
Varování různých světových agentur znějí ještě vážněji. - V přírodní rezervaci Yukon na severozápadě Kanady například přepadl 165 kg těžký medvěd grizly manželskou dvojici. Zájem měl však pouze o ženu. Teprve, když ji chtěl partner bránit, odmrštil ho a ženu usmrtil. Odborníci tvrdí, že ho vyprovokoval pach ženiny menstruace a svou oběť chtěl původně „pouze“ znásilnit. Již několikrát proti menstruujícím ženám v rezervaci zaútočil, vždycky však na nich nanejvýš roztrhal šaty. A oficiální tisková agentura Jihoafrické republiky vydala zprávu, podle níž byly v Jihoafrickém národním parku některé stromy opatřeny žebříky a tabulemi s nápisy: „V případě napadnutí nosorožcem vylezte do výše 2,5 m, v případě napadnutí slonem vylezte do výše 4,5 m!“