Zdraví máme jen jedno, proto bychom měli obzvláště opatrně vážit vše, co s ním souvisí. Jedním z důležitých rozhodnutí souvisejících se zdravím je výběr zdravotní pojišťovny. Jestliže hledáte solidní a spolehlivou pojišťovnu, která si za dobu svého působení získala respekt pojištěnců i lékařů, pak vás možná bude zajímat zkratka ZP MV ČR.
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR vznikla před deseti lety původně jako resortní zdravotní pojišťovna, ale v průběhu let se jejími klienty stali i lidé z jiných oborů činnosti a jejich rodiny. Firemní vizi ZP MV ČR charakterizují tři „S“:
SOLIDARITA je základním principem veřejného zdravotního pojištění a vyjadřuje solidárnost pojišťovny se všemi pojištěnci, solidárnost zdravých s nemocnými a bohatých s méně majetnými.
STABILITA prezentuje postoj pojišťovny ke způsobu úhrad zdravotní péče a k chápání smluvních vztahů s partnery. Současně identifikuje i postoj Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky ke své vlastní ekonomické, organizační a personální situaci.
SOLIDNOST charakterizuje záměr pojišťovny být spolehlivým, slušným a váženým partnerem pro všechny své pojištěnce i smluvní zdravotnická zařízení, porozumění pojišťovny zájmům, potřebám a požadavkům a přáním pojištěnců.

Každoročně připravuje ZP MV ČR pro své pojištěnce Program rozšířené péče, nabídku služeb hrazených nad zákonem stanovený rozsah.
Ženám například pojišťovna přispívá na mamografické vyšetření, na hormonální antikoncepci nebo nitroděložní tělísko a na vitamíny potřebné v době těhotenství.
Děti zase mohou dostat příspěvek na fixní rovnátka až v hodnotě 2000 korun, příspěvek na léčebně ozdravné pobyty v zahraničí a na ozdravné pobyty, na školy v přírodě či lyžařské výcviky, na brýlové obruby nebo na vitamíny zakoupené v období chřipek a virových infekcí.
I když prázdniny jsou ještě daleko, je nejvyšší čas pomýšlet na ochranu dětí i dospělých před klíšťovou encefalitidou. ZP MV ČR poskytuje svým klientům příspěvek na třetí dávku očkování proti tomuto nebezpečnému onemocnění až do hodnoty 400 korun. Zajímavé výhody mají u ZP MV ČR také dobrovolní dárci krve a kostní dřeně, sportovci nebo mládež.

Více informací o službách ZP MV ČR, stejně jako seznam provozoven a formulář pro přihlášku najdete na www.zpmvcr.cz.
Reklama