Pamatujete se na scénu z filmu „Čtyři svatby a jeden pohřeb“, kde svědek zapomene přinést na svatbu snubní prstýnky a tak proběhne „sbírka“ přímo mezi svatebními hosty, jejímž výsledkem je jeden prsten růžový, plastový ve tvaru srdce a druhý černý, masivní s rytinou lebky a zkřížených hnátů? Tak takhle si asi vlastní svatební obřad nepředstavujete…

Snubní prstýnky jsou jednou z nejvýznamnějších svatebních rekvizit, protože jsou symbolem svazku, který se ten den uzavírá. Navlékání snubních prstýnků patří spolu s prvním novomanželským polibkem k tradičnímu potvrzení uzavření manželství téměř na celém světě. Nejčastěji jsou tyto prstýnky vyrobené ze zlata nebo z platiny, velmi vzácně také ze stříbra. Pokud se týká zlata, můžete si vybrat z několika barevných odstínů, které se dají kombinovat i přímo na jednom prstýnku, což vytváří zajímavé efekty. Snad v každém zlatnictví vám nabídnou několik variant snubních prstenů, které vám upraví do vámi požadované velikosti, ale můžete si také nechat vyrobit prstýnky na zakázku, podle svého přání nebo návrhu (a co takhle nechat si na rub prstýnku vyrýt třeba datum svatby a jméno partnera?). Prstýnky mohou být hladké, s reliéfem, stejné nebo s drobným odlišením, tradiční či avantgardní. Vždy si ale dejte pozor, aby se jednalo o kvalitní materiál. Ryzost zlata by měla být 585/1000 nebo 750/1000, u platiny je to 950/1000. „Výhodné“ nákupy se nemusejí vždy vyplatit. Zlatnické ateliéry vám také dovedou vyrobit na zakázku prsteny například z nevyužitých rodinných šperků, které si sami donesete.

Jestli chystáte svatbu nebo zásnuby, máme pro vás tip. Umělecké zlatnictví AD Danda nabízí zakázkovou výrobu snubních prstenů v mnoha variantách vzorů a provedení v cenách již od 1500 korun za pár, vybrat si můžete jednobarevné nebo kombinované zlato, hladké, lesklé, matné nebo glavírované provedení, dámské vzory se zirkony a brilianty, rytí jmen a dat. Samozřejmě sem může zavítat váš nastávající i při výběru zásnubního prstenu nebo jiného hodnotného dárku. :-)

Zlatnictví AD Danda najdete v Praze 2 na adrese Karlovo nám. 6, Václavská pasáž, tel. 02/2491 6772 (otevřeno po – pá 9 – 18 hod.) a v Kralupech nad Vltavou, Palackého nám. 460, tel. 0205/721 500 (otevřeno po – pá 9 – 12, 13 – 17, so 9 – 11 hod.)

POZOR!!! ČTĚTE!!!!!
Právě dnes začíná na Ženě-in v rámci svatebního speciálu soutěž o nejhezčí svatební příběh. Více informací najdete na soutěžním auditoriu . Zde!!! Výherkyně nebo výherce získá poukázku na nákup v hodnotě 5 000 korun v zlatnickém ateliéru Danda.

Zároveň máme pro všechny čtenáře a čtenářky Ženy-in speciální nabídku – slevu 15% na nákup ve zlatnickém ateliéru AD Danda v Praze nebo Kralupech nad Vltavou. Slevový kupón si vytiskněte ZDE .
Reklama