Jsou oškliví lidé diskriminovaní? K samozřejmosti tuzemského podnikání dnes patří i skutečnost, že lepší firmy žádají od svých pracovníků vedle umu též krásný vzhled. Opravdoví zaměstnavatelé s velkým Z pak v rámci různých odměn obdarovávají své asistentky s neúplně dokonalým úsměvem poukazem na kompletní vytrhání starého a kompletní vyhotovení nového, luxusního chrupu. Pracovnicím s velkým výkonem, ale i pozadím, předávají objednávky na liposukci a na účet velkorysých podniků jdou též plastické operace všeho druhu.
Zaměstnavatelé s malým, ba takřka neviditelným Z, chtějící se přiblížit alespoň trendu krásy, pak k novému chrupu či útlým stehnům vybídnou direktivně, aniž by přispěli deseťákem. – Znám dívku, co přišla o místo prodavačky jakéhosi béčkového spodního prádla, protože neměla dokonale oholené nohy (manžel nechtěl, úplně holé nožky mu prý připomínaly drůbeží pařátky).
Zdá se, že méně hezcí jedinci mají na kahánku. Výzkum zadaný americkým Národním úřadem pro vědecká bádání univerzitním profesorům sociologovi dr. Hamermeshovi a psychologovi dr. J. Biddlemu potvrdil, že ve všech odvětvích (s výjimkou organizací náboženských) jsou diskriminováni ošklivci. Škaredí Američané (Američanky) vydělávají až o 15% méně, zatímco hezcí až o 10% více. Podle jakých kritérií byla ale posuzována ona krása a ošklivost, se už ve výsledcích výzkumu nepíše…
Reklama