Před pár lety jsem začala podnikat. První daňové přiznání jsem si vyplnila sama, za telefonické asistence daňové poradkyně, kterou mi dohodila známá. Nechtělo se mi vydávat peníze za poradkyni, když šlo jen o pár faktur za rok. Celkem jsem to zvládla, taky mi dost pomohla paní na finančním úřadě, která byla kupodivu docela ochotná a chápavá. Vyšlo mi to docela dobře, platila jsem na daních jen něco přes dva tisíce, protože jsem jen začínala. Další rok byl o něco horší, ale už jsem zase byla o něco zkušenější, co se formulářů a podobných věcí týče. Taky jsem zrovna pořizovala nějaké dražší zařízení do provozovny, tak jsem měla slušné odpisy.
Letos jsem si k počítání daní sedla jako „zkušená“ podnikatelka a dost jsem se zhrozila. Vyšlo mi to, že mám platit přes 60 tisíc na daních. Ani tolik peněz nemám! Jsem z toho fakticky dost mimo, ani nevím, jestli jsem se někde sekla v počítání, nebo jestli to je správný výsledek. Začínám uvažovat o tom, jestli by nebylo přece jen lepší si na tuhle práci sjednat opravdového poradce, který se v tom vyzná a který to spočítá za mě. A hlavně správně. Zajímalo by mě, jak se s daněmi vypořádávají jiné čtenářky Ženy-in.

Hanka

Jaké máte zkušenosti s vyplňováním daňového přiznání? Počítáte si daně samy? Radíte se s někým? Nebo spoléháte ve všem na odborníka – daňového poradce, kterému za tuto službu rády zaplatíte? Napište o tom, Hanka i ostatní čtenářky budou jistě rády za každý postřeh a zkušenost.
Reklama