Abychom se cítili dobře a také dobře vypadali, je zapotřebí se hýbat. Žádné diety či úpravy jídelníčku nepřinesou očekávané výsledky, pokud k nim nepřidáme pohyb.

V dnešní době, kdy životní rytmus mnoha lidí postrádá přirozené pohybové aktivity, je důležité hledat způsoby, jak tyto nedostatky odstranit. Momentálně je běžně dostupná řada pohybových aktivit a každý si jistě vybere tu svou, která mu přinese požadované výsledky a tolik potřebnou formu relaxace.

Velice často jsou doporučovány například rychlá chůze, spinning, jóga, aerobik či tenis. Naše tělo by se však mělo zatěžovat komplexně a vyváženě – to znamená nejen vhodně posílit, ale i optimálně protáhnout dané svalové partie. Z tohoto pohledu je nejefektivnější aktivitou cvičení ve fitnesscentru. Zde mohu konkrétní svaly jak tvarovat, tak i posilovat, a zároveň si zlepšuji fyzickou kondici.
Cvičení ve fitnesscentru  přitom není jen příležitostí pro budování svalové hmoty, naopak jednostranná a neodborně vedená zátěž může způsobit některá vážná poškození. 

Při správně sestaveném cvičení se tvarují konkrétní svalové partie, odstraňuje se přebytečný podkožní tuk a postupně se tak dosahuje vyváženého tvaru postavy. Cíleným zatížením určitých svalů a aerobní aktivitou se požadované výsledky dostaví daleko rychleji než při jiných sportovních aktivitách.

Cvičení  ve fitnesscentru může být také zaměřeno – pokud cvičíte vhodnou formou –  například na odstranění bolesti zad a šíjových svalů. V tomto případě je vhodné využít také masáže svalstva na uvolnění těchto partií.

V neposlední řadě se dá ve fitnesscentru zlepšit fyzická kondice a posílit srdečně cévní systém. Častým omylem je představa, že fitnesscentra jsou určena pouze pro mladé a fyzicky zdatné lidi. Správně sestavené cvičení však může přinést radost a zlepšení celkového stavu všem věkovým kategoriím.

Cvičení ve fitnesscentru je tak velice dobrý a přístupný způsob, jak se dostat do dobré fyzické kondice, vytvarovat si postavu a ještě si při tom příjemně psychicky odpočinout.

 

Mirka Vošická (www.trener-fitness.cz), VSTUPTE do poradny!

Archivní článek

Reklama