Magic hot stone je původní název masáže, kterou známe pod názvem masáž s horkými lávovými kameny. I přes její několikatisíciletou historii je u nás tento druh masáže považován spíš za novinku. V posledním období si však díky svému jedinečnému charakteru získala mnoho věrných příznivců… 

 

Něco z historie

Jak jsem už v úvodu naznačila, historie masáže je stará už několik tisíc let. Její kolébkou jsou Čína a Egypt. Technologie masáže vychází z masáží drahými kameny, při kterých se používaly různé typy drahokamů, polodrahokamů a křišťálů. Tento typ masáže přešel do masáže horkými léčivými kameny, kam spadá i Magic hot stone. 

 

Proč právě lávové kameny?

Lávové kameny mají zvláštní strukturu. Ta způsobuje, že výborně akumulují teplo a zároveň vyzařují minerály, přispívající k urychlení regenerace tkání. Další důležitou vlastností je i to, že mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle.     

 

Jak se masáž provádí

Masáž se provádí kameny zahřátými na 40 stupňů Celsia. Ty se zahřívají ve speciálních nádobách s vodou. Pro nabití a čištění kamenů se používá technika vyvařování v kombinaci s Tea tree olejem.

 

Kameny jsou oblé, různě veliké a příjemné na omak. Pro zvýšení efektu se při masáži používají i exotické aromatické oleje, které umocňují pocit tepla, naprosté relaxace a uvolnění.

 

Masáž se provádí na speciálním masérském lehátku. Masérka vám může masírovat celé tělo nebo záda a šiji. Výběr záleží na vašem zdravotním stavu a dle vašeho přání. Doporučuje se však masáž celého těla, která má o mnoho výraznější účinek.

 

Před samotnou masáží kameny se provádí lehká masáž se zahřátým olejem, aby se celé tělo i mysl uvolnily a zároveň připravily na masáž. Abyste si zvykla na charakter masáže a aby bylo vaše tělo víc prohřáté, masérka vám do obou dlaní vsune zahřáté kameny. Držení kamenů výrazně uvolní i psychiku. 

   

Pak stačí zavřít oči, na nic nemyslet a vychutnávat si příjemné doteky teplých kamenů a atmosféru, která vás obklopuje.

 

Masáž má plynulý a klidný charakter. Masérka vám za pomoci teplých kamenů a olejů postupně promasíruje celé tělo. Na rozdíl od běžných technik se zde kromě rukou masíruje i lokty.

 

Po masáži se lávové kameny rozloží podél lehátka i na záda, podle systému čaker. Tato závěrečná procedura působí detoxikačně a je příjemným ukončením masáže. 

 

Masáž celého těla trvá hodinu a půl a po ní následuje relaxace.  Jednoduše ÚŽASNÉ!!!

 

 

Účinky

Masáž je vhodná na:

·         Celkové uvolnění a relaxaci

·         Odbourání stresu a psychických problémů

·         Podporu krevního oběhu a lymfatického systému (vhodná na detoxikaci)

·         Léčbu problémů pohybového aparátu (blokády, ztuhlost a bolest svalů a kloubů)   

 

 

Doporučení

Masáž je vhodná pro muže i ženy, nedoporučuje se těm, kteří mají problémy se srdcem. Při těhotenství se provádí šetrněji, může se masírovat vsedě nebo vleže na boku.  

 

Co se týče pravidelnosti, pro relaxaci si masáž dopřejte dle vlastních pocitů, např. jednou za měsíc.

Za účelem léčby by měla být pravidelnější, např. jednou za týden.

 

A jaký by měl být dobrý masér? Ten, který naslouchá vašim pocitům a masáž přizpůsobí vašim potřebám…  

 

 

 

Pro bližší informace nebo objednávku můžete využít tento kontakt:

Iveta Chládková

i.chladkova@centrum.cz

tel: 775 991 198

 

Archivní článek