Musím se přiznat, že hrozně ráda nakupuju. Ale velká osvětlená a prosklená nákupní centra se stovkami načinčaných obchodů mě zdaleka tak nerajcují jako zastrčené second handy, umolousané bazary, nenápadná vetešnictví nebo bleší trhy. Miluju totiž výhodné nákupy. Strašně mě baví ten pocit, kdy v hromadách nepoužitelné veteše objevím perlu v podobě značkového svetříku (jen mírně obnošeného), pohodlně sepraných kalhot nebo prďácké kabelky. A to vše za ceny titěrné, dvou až třímístné, prostě za hubičku. To zadostiučinění prostě v obchoďáku nezažijete, i kdyby měli kdovíjaké slevy. Protože tyhle kousky, které objevíte v bazarech a sekáčích, jsou jedinečné. Čekají tu na vás a říkají: „Kup si mě. Sloužil jsem věrně a už mě nepotřebovali. Teď zase budu dělat parádu tobě.“ Mám ráda ten koloběh. To, že nějaká věc byla ve svém čase a na svém místě někomu užitečná a když ten někdo zjistil, že už ji nepotřebuje, poslal ji dál do světa. Protože to, co už se nehodí nebo nelíbí vám, může ještě výborně posloužit někomu dalšímu. Může mu pomoct vyřešit nějaký problém, zahřát ho nebo jen potěšit… To je ten důvod, proč miluju bazary.
Kromě toho, že z druhé ruky můžete nakoupit moc pěkné kousky oblečení, nebo třeba bot či doplňků, mají bazary neuvěřitelné kouzlo pro maminky. Ať máte doma miminko, batole či školáka, všichni rostou jako z vody. A jistě mi dáte za pravdu, že člověka občas zabolí u srdce, když vidí, co dneska stojí nové oblečení nebo sportovní vybavení. A aby toho nebylo málo – děti rostou jako z vody a to, co jim bylo ještě na podzim, už dneska můžete klidně poslat do propadliště dějin. V takové chvíli jsou sekáče a bazárky záchranou v pravou chvíli. Vždyť taková dva měsíce nošená mikina ještě může z jiného dítěte udělat krasavce třídy, stejně jako náhle zcvrklé lyže a přezkáče letos mohou povozit o něco mladšího dorostence, než máte doma. Stejně tak rok starý kočárek, dětská postýlka nebo autosedačka ještě dobře poslouží dalším dětem. A zatímco se nepoužitelných věcí zbavíte, můžete v bazaru zase něco užitečného pořídit.
Jestli je vám tenhle styl uvažování blízký, určitě vyzkoušejte BAZAR ŽENY-IN, kde můžete on-line nakupovat, prodávat nebo vyměnit všechno, co vás napadne. Už teď tam například seženete přebalovací pult, kočárek, dětské oblečení, psací stroj, stolek, židle a další zajímavosti. Je jen na vás, jak se náš internetový bazárek rozběhne. Nakupujte, nabízejte, vyměňujte… je přece škoda, aby se vám doma v komoře válely věci, které už neužijete. A je taky škoda chodit nudně nakupovat nové zboží, když bazary jsou tak napínavé a vzrušující. Nemám pravdu? ;-)
Reklama