Tak je tu zase nový rok. A jako by nestačilo, že jsme se v prosinci vydali z úspor, když jsme nakupovali vánoční dárky a hromady jídla na svátky, teď ještě zdražení energií a vlaků… To má pak jeden pěknou vichřící v peněžence. Jako první pomoc jsme pro vás sestavili osm bodů, které je potřeba plnit, aby se vám na začátku roku vedlo aspoň trochu dobře.

1. Rozprodejte vánoční dárky, které se vám nehodí. Každý občas dostane pod stromeček něco, co se mu nelíbí nebo to nepotřebuje. Šup s tím do bazaru (třeba na Žena in) a penízky jsou tu.
2. Nechte se zvát na obědy a večeře. Domluvte se s rodiči, že se u nich stavíte i s rodinou na večeři, přes poledne si smluvte pracovní schůzky a připomeňte svým obchodním partnerům, že minule jste platili vy.
3. Oblékejte se v sekáči. V butikách a konfekci se oblékají nudní patroni, vy budete originální a svá v oděvech zn. Second Hand. A hlavně ušetříte.
4. Změňte zaměstnání nebo si nechte zvýšit plat. Kdo se o sebe nebere, ten má smůlu. Tak buďte drsná a klaďte si podmínky.
5. Nechte se vydržovat. Najděte si solventního přítele a za použití libovolných nátlakových prostředků ho přimějte, aby si vzal na starost placení vašich účtů. A nezapomeňte, že potřebujete také nějaké pěkné kapesné.
6. Založte si vlastní firmu. Zaměstnávejte děti a manžela a sestřenice. Budou pracovat jako diví a hlavně - skoro zadarmo.
7. Choďte pěšky. Ušetříte za dopravu a ještě si vylepšíte fyzičku.
8. Nejezte. Stejně jste o svátcích přibrali nejedno kilo. Takže neutratíte a ještě budete krásnější.
Reklama