Slavíkovi jsou hudbymilovná rodina a dělají čest svému příjmení. Jejich dvojčata Aneta a Iveta zpívají v souboru Bambini di Praga a navíc chodí pilně na hodiny klavíru. Béďa Slavík své pohnuté mládí prožil s kytarou ve skupině Badboys, Vladěna Slavíková zase ozdobně trylkovala na klarinet u nich na vesnici v kulturáku, při vítání občánků. Zrovna nedávno si z legrace říkali, že by mohli založit rodinný orchestr, jen mít všechny nástroje pohromadě doma.
Včera, při cestě za vánočními dárky (děti jim hlídala babička) nakoukli i do prodejny s drahými instrumenty k muzicírování. Béďa povzdechl a už už chtěl vléct manželku pryč, k něčemu levnějšímu, ale jeho prakticky založená Vladěna mezitím nastudovala leták se zajímavou informací. “Béďane, máme pětistovku?” položila konkrétní otázku a když její choť přitakal, rázně zavelela: “Tak se nakupuje!” A pomaleji chápajícímu partnerovi vysvětlila právě objevený princip akce “Vánoce za pět set”, s kterýmžto nápadem přišla, loňským úspěchem ověnčená, společnost Home Credit.
“Chceme klavír? Dáme pět set a v síti prodejen společnosti Home Credit s námi uzavřou smlouvu o úvěru!” vzrušeně přednášela Vladěna. “Představ si, že bez ručitele, nemusíme přemlouvat Tondu ani Mílu, jako kdysi, na to letiště. Jen ukážeš občanku a další doklad totožnosti. Jo, a ještě potvrzení, že vyděláváš. A víš, co je nejlepší? Ne oni nám, ale my jim navrhnem, jak dlouho budem splácet, (může to být 10 až 35 měsíců, s první úhradou až v únoru 2002). Skvělé, ne? Podpisy, razítko - a už nám ten klimpr klampr přivezou domů, aby holkám ruce nezahálely a mohly cvičit,” dokončila, celá udýchaná svoji řeč vítězně Vladěna.
“Teda, já zírám!” pronesl uznale Béďa a přečetl nahlas dodatek o tom, že při nákupu je navíc nárok na pozornost společnosti Home Credit, která to všechno organizuje - neboli dárky s hračkami pro děti v prodejně Mountfield, kde si mohou vybrat z šesti možností - (tříkolka, panenka, auto, plyšový maňásek kos Oskar, stavebnice Merkur nebo soubor 200 společenských her .
Nakonec Slavíkovi vymysleli krásné vánoce, jak pro svá dvojčata, tak i pro sebe. Sami totiž rovněž využili lákavé nabídky „Vánoce za 500“, umožňující do konce letošního roku nakoupit jakékoliv zboží. A co si pořídili? To uhádnete snadno, když prozradíme, že dávají dohromady repertoár na rodinný koncert.

www.homecredit.cz
Reklama