Nesem vám noviny, nikoli z krajiny betlémské, nýbrž ze společnosti Home Credit. Pokud jste spokojenými držiteli nákupní úvěrové karty YES a vlastnili jste ji k 31. 10. 2001, radujte se! Až do konce roku vás čeká utrácení, se sladkou pusinkou slevy na konci. Co nákup, to pět procent dolů! Tuhle výhodu vychutnáte ve 4500 smluvních prodejnách společnosti Home Credit.
Takže, když vám, dejme tomu, zatelefonuje zničená maminka, že jí odešel na věčnost letitý kamarád, televizor Tesla, pořídíte jí od Ježíška nový, klidně za 10 tisíc, ať si užívá, vy to ráda pozvolna splatíte. A když už jste jednou velká a docela slušně vyděláváte, zakoupíte ve stejném elektro oddělení vašemu pubertálnímu bratrovi za tři tisíce radiomagnetofon, neboli “randál”, jak tomu říká maminka. Jako vždy platíte u pokladny kartou YES, avšak tentokrát ušetříte celých 650 korun, neboli slíbených dvakrát 5%. A za to už máte hodně svůdný parfém, jímž zaručeně upoutáte zajímavý mužský objekt, vyhlédnutý v ranním autobuse, kterým jezdíte do práce.
Nesem vám ovšem ještě další noviny. Radujte se a především - v klidu o tom rozjímejte. Dejme tomu, že by mamince neodešla na věčnost televize, ale pračka Tatramat, kterou má taky z roku raz dva. Kdybyste jí vybírala novou, poradíme - výrobky Whirlpool a Ignis mají při placení kartou YES slevu nejen 5 % za nákup jako takový, ale dalších 5 % za značkové zboží. Pro vás tedy není pračka za 13 tisíc, ale o 1300 korun levnější. Takže k tomu svůdnému parfému můžete směle přikoupit značkové prádélko, nakonec, člověk nikdy neví...
Stejně výhodné počty s konečnou desetiprocentní slevou vás potěší v prodejnách Mountfield při nákupu hraček. Nádherná stavebnice pro synovce za tisícovku, kočárek pro neteř za pět set a traktůrek za stejnou sumu pro oba, jsou výdaj, ale vlastně i příjem, 200 korun se vám vrátí do kapsy. Ideální příležitost pro pořízení neslíbatelné rtěnky!

Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.homecredit.cz