Jste chlupatá kočka? Ne, nemyslím tím, že se třeba neholíte, nebo tak… Myslím tím, že vaše kočičí kamarádka doma všude kolem sebe zanechává hromady vylínaných chlupů, které vy pak přenášíte na svém oblečení dále do světa… To se opravdu může stát. Zvláště, je li vaše kočka huňatá a bílá jako kocour mojí kamarádky. Ta ale problému s chlupy celkem dobře vzdoruje, proto jsem od ní pro vás získala několik celkem užitečných vychytávek:
1. Všechno oblečení, co máte doma, neustále udržujte v pozici naruby. Na líc je otáčejte jedině ve chvíli, kdy je na sebe oblékáte a vzápětí odcházíte pryč. Moje kamarádka oblečení nejen pere naruby, ale také je tak žehlí a ukládá do skříní.
2. Zrušte všechny modely tmavé barvy. Rozlučte se s tím, že černá barva je moderní. Noste bílé a krémové oblečky. Budou na nich méně vidět všudypřítomné kočičí chlupy.
3. Z oblečení určeného do práce nebo na ven se svlékejte už na chodbě (kamarádka bydlí v rodinném domku). Ano, uznávám, je trošku problém dodržet tento bod, pokud bydlíte v přízemí paneláku…
4. Nakupte si domů větší množství speciálních válečků na „kartáčování“ oděvů, budou se hodit.
5. Denně luxujte a vytírejte, případně odstraňte z bytu všechny textilie (koberce, záclony, čalounění…)
6. Pro čištění čalouněného nábytku jsou prý dobrým tipem navlhčené silonové punčocháče, kterými stačí nábytek přejet a chlupy se na ně nachytají.
7. Nepouštějte kočku do parádního pokoje, do ložnice, na sedačku apod.
8. Pravidelně denně kočku kartáčujte.
9. Než si pořídíte bílou chlupatou kočku, přečtěte si tento článek.
10. Jestli ještě pořád chcete kočku, pořiďte si kočku „nahatou“.