Nevíte, co s víkendovým odpolednem? Přijďte se podívat na již 13. umísťovací výstavu opuštěných koček, která se koná tuto neděli 14. 10. 2001 od 10 do 17 hodin v Praze na Pankráci. Ačkoliv je hlavním cílem výstavy najít domov pro víc než 100 opuštěných koček a koťat, vítán je každý, komu nejsou zvířata lhostejná. Jako vstupenka na výstavu totiž slouží konzerva kočičího krmení, což pomůže zajistit potravu pro kočičky, které se nepodaří umístit a pro ty, které se dostanou do útulku Pražského spolku ochránců zvířat (PSOZ) až po umísťovací výstavě.
Většinou se jedná o kočičí nalezence a „vyhozence“, ale na výstavě budou i koťata, která dobrovolné pracovnice útulku zachránily před utopením. Nový domov budou na výstavě hledat také ušlechtilé kočky, které jejich majitelé odložili – jedná se o několik perských koček a jednu kočku exotickou. Výstavy se zúčastní i perská činčila, které zemřela majitelka a u dědiců už pro ni není místo.
Ať už byl jejich osud jakýkoli, všechny vystavované kočky jsou veterinárně prohlédnuté, odčervené a očkované. Kočky a kocouři starší 8 měsíců kastrovaní. Zvířata se novým majitelům předávají zdarma, vybírá se pouze příspěvek na očkování a kastraci. Nový majitel se zavazuje o kočku řádně pečovat a také k tomu, že v případě, že se o ní nebude moci nadále starat, vrátí ji útulku. Většina koček a koťat, která se výstavy zúčastní, vyrostla v domácích depozitech útulků, jsou tedy zvyklé na život v bytě a čistotné (chodí na kočičí WC).
Pokud byste si tedy rádi pořídili přítulného domácího mazla nebo chcete udělat dobrou věc, přijďte se v neděli podívat na výstavu opuštěných koček, kterou pořádá Pražský spolek ochránců zvířat ve spolupráci s OS Podbrdsko. Jak už bylo napsáno na začátku článku, akce se koná v sídle PSOZ, v Praze na Pankráci, Pujmanové 1219. Od stanice metra Pankrác povedou k místu výstavy šipky. A mimochodem – na výstavě bude možné nakoupit pro vaši budoucí či stávající kočku vybavení a krmení za velkoobchodní ceny.

Další informace o výstavě poskytne ing Petra Ondráčková, jednatelka PSOZ: petra_o@volny.cz, tel./fax: 02/6922588.