Krásná Jana Štefánková, někdejší dívka Playboye, jejíž akty nenechaly žádné mužské oko v klidu, moderátorka Peříčka, žena vybavená podle anket nejhezčíma českýma nohama a největším sex-appealem, je často k vidění v buticích s módním oblečením a doplňky. Uplynul už nějaký čas od doby, kdy prošla při natáčení reklamy na nákupní úvěrovou kartu YES společnosti Home Credit nahá nákupní pasáží Myslbek, aby si nakonec koupila, nikoli něco k zahalení, nýbrž mrňavou kabelku.
Jana ovšem nejen v reklamě, ale i v civilu kartu ráda používá. A chválí si ji: “Je to bezvadná věc, dříve mi často unikly nádherné kusy oblečení, které jsou pro mě potěšení a hlavně pracovní nástroj. Od té doby, co mám kartu YES, nezaváhám. Zkrátka jdu, vidím senzační model a je můj, i kdybych si zapomněla doma peněženku nebo zrovna neměla dost u sebe. A může stát klidně deset, ba i dvacet tisíc, právě tolik je strop, kam sahá časově neomezený úvěr.
Splátky fungují, asi tak, jako nabíječka u mobilu, domluvené konto znova roste, pořád se vezete v nákupním kolotoči a - nevystupujete. Musím se přiznat, že jsem už kolikrát s nákupní úvěrovou kartou platila i v hypermarketu s potravinami, zejména, když jsem zapomněla peníze doma. A umím si představit, že bych si s ní v ruce vybavovala byt.”
Ano, karta je prostě dneska pro spoustu lidí (a nejen pro krásné modelky) pomocnicí a kamarádkou, a to i v nouzi nejvyšší. Třeba i v noci vám vydá peníze z bankomatů, uznávajících platební kartu Maestro. Zkusit to můžete kdekoli - v Praze, Londýně, Paříží a klidně i v daleké, exotické cizině. To může ostatně zcestovalá Jana, která žila několik let na Seychellech, z vlastní zkušenosti potvrdit a nováčkům vzkazuje: “Úvěr není nic, zač byste se měli stydět, naopak, všude ve světě je to úplně samozřejmá součást moderního způsobu života. Ukažte mi někoho rozumného, kdo nechce žít naplno teď a jen doufá, že na to možná naspoří za několik desetiletí...”

Více informací o kartě YES, včetně podmínek jejího použití a seznamu prodejen, kde s ní můžete platit, můžete najít na internetové stránce www.yeskarta.cz.