Pokud nemáte nějaký plán na tuto sobotu, vydejte se s dětmi do pražské zoologické zahrady. V poledne zde proběhne slavnostní otevření nového pavilonu žiraf, který nese název Africký dům a rozkládá se na ploše 6,5 ha. Obyvateli pražské Afriky bude 12 žiraf Rotschildových, pštrosi, antilopy, surikaty a další zvířata. Ve dvě hodiny pak následuje slavnostní premiéra fungl nového pavilonu goril nížinných. Celou slávu stylově doplní vystoupení skupiny Tam-Tam orchestra a tří afrických tanečních a hudebních skupin. Od 11 do 15 hodin bude navíc v dětském areálu probíhat doprovodný zábavný program.
Jestli už dlopuho svým dětem slibujete, že se s nimi zajdete podívat na zvířátka, máte k tomu teď ideální šanci. Žirafy s jejich monumentální figurou byly vždycky pro malé návštěvníky ZOO velkým lákadlem. A gorily? Koho by nebavilo sledovat chování těchto zavalitých a trošku hrůzostrašných lidoopů, kteří dovedou děti často pořádně rozesmát, když se třeba zatváří jako tatínek :-)
Zoologická zahrada v Praze Tróji je i v září otevřena denně od 9 do 18 hodin. Více se dozvíte na internetových stránkách www.zoopraha.cz.