
A tak stojí ubozí rodiče na konci prázdnin před strašlivými investicemi – čeká je koupě kompletního ošacení ve větší velikosti, musí koupit nové tenisky, polobotky nebo střevíčky na společenské události, bačkory, o kterých si mysleli, že ještě jeden rok budou do školy sloužit. Jen tahle legrace vás bude v lepším případě stát alespoň dva tisíce korun.
Další dardou pro rodičovskou kasu bude nástup do školy – aktovka se možná ještě bude moci použít z loňska, pokud ji náš potomek nepoužíval občas místo fotbalového míče, ale budeme platit za nové učebnice, barvy, obaly, sešity, pravítka, a přispívat na třídní fondy, školní fondy, kluby rodičů atd.
A to jsme ještě nezačali chodit do kroužků a na sportovní aktivity. Tady budeme muset poplatit členské příspěvky za další pololetí, koupit nové sportovní oblečení a boty, případně další náčiní.
Mě jako matku dvou školou povinných dětí vyšlo loňské září na víc než jedenáct tisíc korun – nejsem žádná spořivka ani počtářka, ale pro zajímavost jsem si to spočítala. Po prázdninách a dovolených zely naše účty prázdnotou a ze zářijového peněženkového průvanu jsme se vzpamatovávali až do zimy. Každý podzim se modlím, aby hlavně nebyla žádná škola v přírodě nebo sportovní soustředění, to by nám už asi finančně zlomilo vaz.
Jak vy přežíváte září? Také vás stojí tolik peněz? Dokážete dětem odepřít nějaké aktivity, protože na to prostě nemáte? Napište nám své názory!
Nový komentář
Komentáře
v zari mame hodne vydaju skola vinobrani a dvoje narozeniny
Ťapina: no parve, akorat ze ted se ukazalo, ze rostou i pres podzim
Andula: Tak to ještě jde, nakupovat letní věci je jednodušší než podzimní a zimní, ne?
A naše děti nějak víc rostou přes zimu.
Zatím se mě to naštěstí netýká .
Ale ono je každý měsíc něco - různé doplatky energií, pojistky, apod. Září je pravda náročnější.