Před námi jsou prázdniny a mnozí rodiče vysílají svoje ratolesti na tábory. Tábor je leckdy první zkušeností dětí, kdy jsou delší dobu bez rodičů s cizími lidmi a v prostředí, které neznají. A tak před rodiči stojí otázka, jak dítě na první tábor připravit a co mu dát s sebou. Zvláště jedná-li se o tak specifický tábor, jako jsou například PRÁZDNINY NA KONI.
Pokud dítě projeví zájem na takový tábor jet, je třeba myslet nejen na to, jak romantické je pozorovat svět z koňského hřbetu, ale také na možná rizika. Koňská srst je velmi běžným alergenem. Pokud se dítě ještě nikdy s koňmi nesetkalo tváří v tvář a trpí nějakým druhem alergie, je vhodné zjistit předem, zda netrpí i alergií na koňskou srst. Alergické dítě, i pokud se alergie na koňskou srst neprokáže, je nutné na tábor vybavit léky.
Protože se na koni nejen jezdí, ale je nutno o něj i pečovat, měli by rodiče své dítě na tuto skutečnost připravit, aby nedošlo ke zklamání a nechuti dítěte na táboře pobývat. Není třeba se obávat, že dítěti práce ve stáji nějak uškodí, naopak, naučí je nejen lásce ke zvířeti, ale i odpovědnosti za něj. Pokud dítě doma žádné zvíře nemá, může to být vynikajícím psychologickým momentem ve výchově.
Dítěti proto přibalíme nejen holiny právě pro práci ve stáji, ale především mu s sebou nedáme žádné nové a příliš zachovalé věci. Pořadatelé tábora následně mívají s rodiči, kteří vybaví své děti novými a luxusními věcmi, potíže, protože jsou povoláváni k zodpovědnosti za jejich zničení a zašpinění. Dále bude dítě potřebovat boty s pevným kotníkem, které jsou pro jízdu na koni nejvhodnější.

NÁŠ TIP: Od 30. 6. do 14. 7. pořádá již sedmým rokem Sdružení DÍTĚ A KŮŇ dva týdenní turnusy tábora pro děti Prázdniny koňmo. Máte-li o tento tábor zájem, můžete dítě přihlásit na adrese Březová 3, 285 42 Červené Janovice nebo na telefonu 0327/576 033.