Možná, že jste se někdy už vrátila ze světa, oškubaná jako holátko, poté, co vám jacísi nenechavci sebrali peněženku s veškerou hotovostí. Prostě jste se, celá okouzlená, kochala výhledem na panorama velkoměsta, velehor či skalních chrámů, a nevšimla si šátrající ruky ve vaší kabelce. Nebo jste si možná chvíli slastně zdřímla, za doprovodu zvukové kulisy šumění moře.
Jedna taková zkušenost zpravidla stačí, jako varování, příště jste už opatrnější. Ale kdo má být pořád nastražený jako hlídací pes? To pak ani z cestování nic nemáte. Moudrá žena si do ciziny s sebou nebere větší hotovost, peněženku má v ledvince a v ní nanejvýš pár mincí na zmrzlinu a malá vydání.
Místo spousty peněz jí docela postačí malý obdélníček v plastikovém pouzdře - například první v ČR univerzální nákupní úvěrová karta YES společnosti Home Credit. Jestli ji zná už z České republiky, určitě už vícekrát ocenila její přínos. Buď s ní přímo platí nebo nakupuje na úvěr zboží, bez omezení sortimentu, které pak splácí. Často si také vybírá s kartou potřebné částky z bankomatů označených logem Maestro/Cirrus. Na výlet po Evropě či mimo ni si tedy i vy vezměte s sebou kartu YES, vybavenou vlastnostmi mezinárodní platební karty a máte zaručený klid. Prostě si užíváte. A i kdyby vám kartu zloději ukradli, neznají příslušné PIN a tudíž, protáhnou zklamaně brady. Zato vy, suverénní majitelka karty, se dostanete ke svým penězům kdykoli, dokonce i za hluboké noci, kdy jsou všechny banky zavřené a směnárníci spí. Nevadí, 557 000 bankomatů ve světě označených Maestro/Cirrus s vámi bude v jakoukoli denní i noční dobu ochotně komunikovat a požadovanou částku vydá. Jakmile zatoužíte po zlatém náhrdelníku, či avantgardním etno-oblečku z cest, z kterého budou kolegyně po návratu paf, stačí, když se vytasíte s “yeskou” a máte v krámech všude dveře dokořán otevřené. Tahle karta totiž platí v nejméně 5 milionech obchodech na světě, kde akceptují karty Maestor/Cirrus. I kdybyste si nohy uběhala, tolik jich asi neobejdete za celý život. Český Honza se vydával do světa s rancem buchet, správná česká buchta, jedině s kartou YES :-)