Občas se nějaký intelektuál ve vašem okolí holedbá, že peníze jsou metla lidstva, že kazí morálku a že on je teda rozhodně na nic nepotřebuje. Ale, ruku na srdce, peníze potřebujeme všichni. Ať se nám to líbí, nebo nelíbí, utrácíme je za věci důležité (bydlení, energie, potraviny, léky, oblečení…) i za věci méně důležité (šminky, kadeřnice, dobrůtky, cestování…) nebo dokonce za zbytečnosti. Ale každopádně nám někdy dovedou pěkně potrápit hlavu. To když je do výplaty daleko a na nás ze schránky bafají další a další složenky, nebo když dítě zase vyroste z bot a kalhot, o kterých jste si myslela, že je bude mít ještě nějaký ten měsíc.
Většina z nás je v otázce peněz bezradná. Nedovedeme šetřit neboli spořit, nedovedeme si plánovat investice, peníze vždycky kolem nás jen tak profičí. Jednou z možností, jak se s problémem peněz trochu popasovat (pomineme li sňatek s multimilionářem) je hledat radu o odborníků. Jednou z možností, jak se dovědět o penězích co možná nejvíce, je internetový server www.peníze.cz. Je přehledně rozdělen do několika sekcí, které nabízejí rozličné služby a informace. Například sekce s názvem Život je jakýmsi finančním průvodcem celým lidským životem. Zjistíte tam, jak nejlépe sehnat úvěr na byt, jak spořit vašemu dětátku na studia, jak hospodařit se splečnými penězi v partnerském svazku a naopak jak se podělit o majetek, když jdete od sebe, nechybí ani informace o důchodovém spoření, finančních otázkách kolem pohřbu nebo dědictví.
V sekci Informace najdete aktuální zpravodajství ze světa peněz, kurzy cenných papírů, podílových fondů a měn. Pod článek můžete připojit i svůj názor a diskutovat s ostatními čtenáři.
Sekce nazvaná Produkty je souhrnem informací o všemožných peněžních produktech, jako jsou podílové a penzijní fondy, stavební spoření, termínované vklady, běžné účty, kreditní karty, spoření, akcie, pojištění, kurzy a hypotéky. Nechybí ani žebříčky, jejichž tvůrci jsou sami čtenáři webu.
Sekce Moje peníze nabízí uživatelům vytvořit si svoji vlastní osobní stránku, kde bude jaksi přefiltrován obsah serveru a bude zde pouze to, co tam člověk chce mít. Pro tuto službu (i pro jiné na webu) je třeba se předem zaregistrovat.
Kromě toho je možné na www.peníze.cz v sekci Nástroje najít pomůcky jako kalkulačky pro výpočet výše splátek hypotéky, penzijního připojištění, výše důchodu aj., žebříčky úspěšnosti akcií a podniků a podobně.