Občas nás v době dovolených naši milovaní muži opouštějí. Táhnou nejraději kamsi v hejnu, jako ptáci. Spříznění volbou koníčků se sdružují na pár dní se sobě podobnými a prožívají svá vodácká, rybářská, horolezecká a snad i jiná dobrodružství. Napřed žárlíme, pak si zvykneme a zjistíme, že život slaměných vdov má své kouzlo. Prožíváme odpírané štěstí s kamarádkami v cukrárnách, čínských restauracích, fitness centrech a hlavně, při nákupech. Jako v transu táhneme obchody a utrácíme, dokud je za co.
A pak? My, které máme dost informací “pod slamákem”, víme, že se dnes dá klidně nakupovat nejen za hotové, ale i na spotřebitelský úvěr, který poskytuje například společnost Home Credit, a.s. (Loni v létě jsme si díky tomu pořídili odšťavňovač ovoce a remosku). Home Credit nám poskytne dokonce i úvěr revolvingový, který se od jednorázového spotřebitelského liší v tom, že je dlouhodobý a na jednu smlouvu pořizujeme nové a nové zboží.
Až konečně přijedou naši zatoulaní partneři, pochlubíme se, jak jsme vynalézavě naložily s rodinnými prostředky. To by sami věru lépe nesvedli. Třeba taková specialita, založená na revolvingu, nákupní úvěrová karta YES, je svou všemocností určitě dostane. Platíme s ní skoro všechno, od kuřete v sámošce, až po satelit na balkon či tašky na střechu. A vybíráme s ní peníze z bankomatů v tuzemsku i v cizině. Kolik máme s kartou YES ve hře, je jen naše věc, samy si totiž volíme úvěrový rámec od 5 do 20 tisíc. Z něho pak směle rozhazujeme a docela maličko, totiž 4% z úvěrového rámce, splácíme. K návratu našich stěhovavých sokolíků tedy můžeme přichystat malé překvapení. “Miláčku,“ oslovíme opáleného, mírně zanedbaného muže. „Přál sis teleskopický rybářský prut? Tady je. Že mi ty nový šaty sluší! A co prádýlko? Novou manželskou postýlku máme i s novým povlečením dohromady. A taky dovolenou, koupenou na úvěr. Tentokrát ale jedeme spolu!”