Nedávno na mě z novin vypadl katalog obchodního domu, a protože mě v něm zaujaly některé věci, které by se jistojistě hodily mé dvanáctileté dceři Kamile, která nějak přes zimu ze všeho vyrostla, vzala jsem ji jedno odpoledne po práci s sebou na obhlídku. V dětském oddělení nás udeřily do očí vysoké počty stojanů ověšených množstvím naprosto úžasných šatiček, kalhot, sukýnek, tílek, všeho v nejnovějším módním stylu a barvách. V Kamile se probudila dřímající žena, protože se mi vyškubla z ruky a s euforickým výrazem pobíhala od jednoho ramínka k druhému a jásala: „Mami, tyhle růžový šatičky jsou krásný, mami, tohle tílko s korálkama se mi líbí, mami, holky z naší třídy maj taky takovýhle kapri, mami, jéé, to je hezká sukně!! Mami a potřebuju přece nový plavky, říkala jsi to!“
Její nadšení se v mém případě ne a ne projevit, protože na rozdíl od ní jsem u všech dokonalých kousků hledala na prvním místě cenu, která mě vždy nepatrně omráčila. Hbitě jsem si propočetla spotřebu materiálu u mikroskopických minišatiček se špagetovými ramínky pro nedospělé děcko a dospěla k názoru, že je zde přidaná hodnota opravdu vysoce ceněná. Podařilo se mi přemluvit Kamilu jenom ke koupi lila fialového tílka a strakatých plavek, a když začala natahovat, že ale na léto nemá skoro žádné šaty, dostala jsem spásnou myšlenku. O patro výš přeci prodávají látky!
Vyjely jsme po schodech a ejhle! Před námi se rozprostíraly regály napěchované módními letními látkami všech možných vzorů a odstínů, v cenách relativně přijatelných. Kamila zamáčkla slzu, radostně se nadechla a začala proštrachávat balíky s látkami. A výsledek? Za cenu stejnou jako byly zmíněné šatičky o patro níž jsme si odnesly heboučkou viskózu na šaty, elastickou džínovinu na capri a ještě vyšlo na zavinovací sukni s bolerkem. Ještě, že si docela tykám se šicím strojem. Vážně nevím, jak takovéhle situace řeší maminky, které nedovedou šít.

Gábina

Máte doma malou fintilku? Jak řešíte její potřebu vypadat dokonale in, aniž by při tom utrpěl rodinný rozpočet? Podělte se s ostatními matkami o své zkušenosti.