Vítek dal Radce při svatbě kromě srdce i byt. A Radka mu povila syna Radvíta. Radčini rodiče jim věnovali pidifiata. Šťastní to mladí lidé. Ale kde vzít všechno ostatní, co potřebuje domácnost? Láska je sice mocná čarodějka, leč, něco nedokáže. Třeba, nezařídí již jmenovaný byt. S Vítkem dali dohromady zatím peníze jen na automatickou pračku, lednici a společné úspory byly pryč.
Dobře věděli, co jim doma chybí. Především sporák místo dvoukolového vařiče, důstojný rodinný stůl, místo toho šmajdavého, čtyři židle, konečně stejné! A samozřejmě sprchový kout - komora je dost velká, aby se tam vešel. Počítač s příslušenstvím pro Vítka a video pro Radku. A roztomilý dětský pokojíček pro Radvíta.
A pak na to přišli, vlastně je k tomu postrčil jakýsi leták. Splátky, to je řešení! Vzali si tedy jednorázový spotřebitelský úvěr od společnosti Home Credit a koupili sporák. Kuchyní se nesla vůně grilovaného kuřátka. “Senzace,” pochvaloval si Vítek u výborné večeře, “jak rychle nám schválili smlouvu! Nechtěli ani ručitele, stačil jen doklad o výši příjmů, občanka a pas. Jo a záloha jen 10 %, to jde! Za pár měsíců to splatíme a máme to teď.”
Ještě víc se nadchli, poté co zjistili, že společnost Home Credit nabízí také revolvingový, (časově neomezený, opakovatelný) úvěr a jeho reprezentantku, nákupní úvěrovou kartu YES. Úvodní administrativa opět jednoduchá, ještě k tomu si sami mohou určit částku od 10 do 20 tisíc, neboli vlastní úvěrový rámec, z něhož se splácí vždy 4 %, bez ohledu na cenu pořízených věcí. Nákupy čehokoliv na úvěr, na jednu smlouvu pořád dokola, to je úžasné! Byt vypadal brzy přímo světově. Zvykli si také s univerzální nákupní úvěrovou kartou YES vybírat peníze u bankomatů a platit s kartou skoro všude (u nás v 3500 smluvních prodejnách Home Credit a 9500 dalších, kde přijímají platební kartu Maestro). Vítek, Radka a Radvít se mají skvěle. Stačilo k tomu málo, jedno známé cizí slůvko. YES...