Peníze se dají utopit v lecčems. Někteří lidé jsou v tom mistry – pánové je rádi utápějí v drahých IT hračkách, podnikání a nebo v lehkých ženách. Dámy je zase dovedou skvěle utopit v kosmetice nebo oblékání, ale také třeba v telefonních účtech. Ale taky se dají docela slušné prachy utopit v pivu, v čaji nebo dokonce v čůránkách :-)
Je zvláštní, že některé příhody nebo spíš nehody se stávají různým lidem na různých místech téměř identicky. Tak tomu bylo i u těchto tří na sobě nezávislých mobilových historek. Vyprávěly mi je pár dní po sobě různé moje kamarádky, ale ani dvě z nich se vzájemně nikdy neviděly, takže je nemůžeme podezírat z „opisování“. Co se tedy přihodilo? Peníze, nebo spíše drahé mobilní telefony, se topily v různých tekutinách.

Kamarádka Dáša mi vyprávěla, jaký je ten její manžel hrozný furiant a ožralka, když se s kamarády v hospodě vsadil, že jeho poměrně drahý mobil „přežije“ koupel v půllitru piva. Nepřežil. A ten pán málem také ne, neb ho Dáša krátce nato honila po bytě se sekáčkem na maso.
Další plavací příhoda se stala v rodině mé další kamarádky, říkejme jí třeba Zita, která měla doma tak vzrušenou rozepři s manželem, že ten dobrý muž – ve chvíli, kdy mu došly argumenty – prostě popadl její telefon a žbluňknul s ním do kafáče plného horkého čaje. Ani tento přístroj svoji lázeň nezvládnul a poroučel se do věčných mobilních lovišť.
Třetí příhoda je ještě o něco pikantnější, protože se tam jedná o choulostivou záležitost. Moje další kamarádka, Zdeňka, zase tolik pečovala o své roční dítě, až docela zapomněla, že má v náprsní kapse zasunut svůj fungl nový maličký šikovný mobil. Jak se naklonila k robátku, které právě učinilo malou potřebu a hrdě povstalo z „trůnu“, telefon prostě udělal salto a skočil rovnou doprostřed té žluté záplavy! Kupodivu, podle mých informací tento přístroj havárii přežil bez úhony. Prý byl ihned vyfénován. Ale na moji otázku, zda nesmrdí, mi Zdeňka raději neodpověděla…
Reklama