Kočka bengálská. Vypadá trochu jako tygřík. Pochází z Asie. U nás se moc nechová, je vzácná. Je vyšlechtěná z divoké kočky bengálské a divočina jí kouká z očí, nezapře své předky. Její chov vyžaduje zkušenosti a odborné znalosti. Je to divoká kočka zkrocená do domácího mazlíčka. Je temperamentní a hlavně její výraz kočičího obličeje zavání divočinou. Jako domácí mazel je více rozšířená v Americe a Kanadě, ale i Evropa má své favoritky. Vždyť, kdo by nechtěl mít doma miniaturu leoparda? V Čechách jich je zatím asi 25. Je zvláštní hlavně svým zabarvením srsti. Je tečkovaná, želvovinovaná a když na ní dopadá slunce, srst se zlatavě třpytí. Tento zlatavý lesk se u kočky bengálské vysoce cení a nemá jej žádná jiná kočka. Srst se vyvíjí asi dva roky, takže u kotěte nepoznáte, jestli lesk její srsti bude dost vysoký. To ale ocení jen náruživí chovatelé.
Další zvláštností je to, že její povaha není vyloženě kočičí, ale něco mezi psem a kočkou. Jako pes dokáže přiběhnout na zavolání a dokonce aportuje myšky. Jsou to kočky, které milují vodu, tak se vám klidně může stát, že se kočka dobrovolně a ráda vykoupe s vaším dítětem, se kterým si ještě ve vodě bude hrát. Pokud ne, bude aspoň sedět na kraji vany a packou cákat. Jako ostatní kočky, pokud nemají bengálské kočky náladu, někam zalezou a vylezou, až se jim bude chtít. Na druhou stranu vyžadují přítomnost lidí – jako psi, neskonale rády se mazlí a dokázaly by hodiny spokojeně příst při drbání za uchem.
Jsou velice chytré, jejich chovatelé říkají, že někdy až moc. Vědí moc dobře, co se smí a co ne a dokáží to respektovat. Jsou velice společenské, je lepší mít hned kočky dvě. Může se je pořídit i rodina s dětmi. Jsou ale velice živé, potřebují hodně pohybu. Je nutné jim domů pořídit škrabadlo na drápky, mají je díky svému původu silnější, je dobré jim je speciálními nůžkami zastřihovat. Jinak jedí vše, co normální kočky, nejsou náročné na jídelníček. Kočka bengálská je vyšlechtěná pro chov v bytě, neměla by volně pobíhat venku. S ostatními zvířaty v domácnosti se snese dobře, nebývají s ní problémy.
Tato kočka potřebuje se svou lidskou rodinou komunikovat. Je ráda, když si s ní někdo hraje, hází jí myšky, když jí někdo prohání po bytě. Pokud se jí nikdo nevěnuje, je smutná a v noci otravuje naříkáním. Je dobré pro případný chov zvážit, jestli na ní máte energii, protože na rozdíl od jiných peciválných koček vás kočka bengálská potřebuje. Zase na oplátku vám věnuje svou divokou duši a lásku.

Chovnou stanici a více informací najdete na adrese: www.bengal.cz.