Zlatá rybka a tři přání? Tak to už vážně neletí. My, lidé třetího tisíciletí, si přejeme mnohem víc, a to hned. Spoření vede jen zvolna k cíli a navíc efekt kazí inflace, proto si bereme raději úvěr. S trochou nadsázky můžeme tvrdit, že kdo ho odmítá, okrádá sám sebe a rodinu. Splátky také méně “bolí”, než když vysázíme u kasy, třesoucí se rukou, těžce našetřenou hotovost.
Loni jsme pořídili báječné dárky pro celou rodinu, v akci společnosti Home Credit “Vánoce za pět set”, tak směšná částka stačila ke koupi na výhodný spotřebitelský úvěr. Té radosti pod stromečkem! A splátky v oné chvíli daleko. Koncem loňského roku svým klientům a od letošního března už všem zájemcům, nabídla stejná společnost lahůdku, v České republice první univerzální nákupní úvěrovou kartu YES, která má všechny znaky mezinárodní platební karty. Je založena na revolvingu, neboli opakovaném a časově neomezeném úvěru. Ale dost učených řečí. S tímhle obdélníčkem z plastu zkrátka nakoupíme cokoliv, od šperků a zařízení našeho hnízdečka, po pneumatiku či zájezd s cestovkou. A zaplatíme s ní dokonce i velký sobotní nákup v potravinách. Kde? V naší republice nás s “yeskou” uvítají v 3500 smluvních prodejnách Home Credit a 9500 dalších, kde uznávají platební kartu Maestro, pořídíme s ní skvěle i v cizině. S kartou YES se navíc s dobrou potážeme u 1500 bankomatů u nás a většiny ve světě.
Co nás na kartě baví, je snadná dostupnost, při splnění jednoduchých základních podmínek. Žádní ručitelé, žádné fronty a moře papírů k vyplňování při každém nákupu. Přímo v prodejně zdarma a jednou provždy vystavená smlouva, nákupy prakticky do nekonečna - za pět, ale třeba i za dvacet tisíc. Z částky, kterou si sami určíme, neboli z úvěrového rámce, pak splácíme 4%. A pár stovek měsíčně tak nebolí, že? Nejlepší je, že, jak se naše kasa znova plní, brzy znova utrácíme - tomu kolečku se právě říká revolving. A závěr? Od té doby, co jsme šťastnými majiteli nákupní úvěrové karty YES, je nebe nějak modřejší, řízek šťavnatější a nálada vysmátější. To je tím, že jsme spokojení, proto se nám hned zdá svět lepší.
Reklama