Ano, jsme rozkochané, roztoužené a mírně šílíme. Smějeme se náhle příliš často a zbytečně nahlas, oblékáme na sebe roztodivné výstřední hazuky, pokud možno s poodhaleným záňadřím a obtaženým zadečkem. Běháme ulicemi s očima lesklýma touhou po lásce, obdivu mužů a závisti žen. Je to s námi stejné jako loni, jako předloni. Máme opět nakupovací horečku. Jsme v ní až po uši. Jsme prostě in, ženy in...
Nejprve si pořídíme jako skromné děvenky jen malinečkou kabelečku. Jenže pak uvidíme úžasný jarní kostýmek, který s ní báječně ladí. No, nekupte to! K tomu ale přece nutně musíme mít úplně jiné boty než ty okoukané, loňské. Večer se vítězně vracíme domů s balíky a taškami, udřené jak valcha. Partnerovi dáme pusu a nové trenýrky boxerky, aby viděl, že jsme na něho nezapomněly. Ani on nezapomněl a vtírá se protivnou otázkou: “Miláčku, zaplatila jsi ty složenky?”
V takové situaci by žena předminulého století omdlévala, aby odvedla pozornost. My svoji marnotratnost odčiníme tím, že partnerovi zahrajeme domácí Počasíčko a předvedeme při tom nové ošacení.
Jarní horečka zdaleka nekončí, ale už není čím ji hasit. Chybí nám zkrátka peníze na další nákupní orgie. Ale protože si my, chytré ženy, víme vždycky rady, jdeme tam, kde nám prodají i “zadarmo”. Sousedka odnaproti povídala, že má nákupní úvěrovou kartu YES od společnosti Home Credit, s kterou se dá pořídit jakékoli zboží, ba i vybírat peníze u bankomatů se symbolem Maestro nebo YES. Ona má díky tomu zdravotní matraci, klec na kanára, papiňák a postupně to výhodně splácí. Proč bychom to nezkusily taky?
Druhá etapa jarní nákupní horečky pokračuje už za zapojení dočasně odpojeného rozumu. Samy si určíme za kolik to roztočíme (nejvýše do 20 tisíc, což je úvěrový rámec). Nemusíme mít klec na kanára, zato byt jako klícku ano. A to něco stojí! Náš partner si zase přeje velkou, vševědnou encyklopedii a horolezeckou výstroj. Zatímco my nakupujeme, on studuje prospekty a zjistí, že s kartou YES dobře pořídíme i v cizině. Co víc si přát?