
Mám ve svém okolí možnost sledovat spoustu dětí. Mnoho z nich je svými rodiči manipulováno životem tak říkajíc standardním způsobem – žádné velké výstřelky, po škole na kroužky nebo na sport, jednou dvakrát týdně, aby se „dítě nažralo a rodič zůstal celý“ (včetně peněženky).
Jsou však mezi námi i rodiče, kteří ve svém dítěti objevili talent, Talent s velkým T, na jehož oltář jsou ochotni vrhnout nemalé oběti. Oběti v podobě času i finančních částek. Je jisté, že aby dítě mělo možnost ukázat, co v něm je, potřebuje jisté finanční zázemí, třeba na nákup nutné výbavy nebo na zaplacení značně vysokých částek ve sportovních klubech.
Otázkou je, zda je nutností, aby mladý talentovaný sportovec nebo tanečnice měli už nízkém věku své osobní trenéry, značkové oblečení od ponožek až po čepici a to nej- nej- nejdražší a nejlepší a nejznačkovější sportovní náčiní. Jestli musí odmala reprezentovat ten nejlepší, a tím pádem i nejdražší sportovní klub. Je pravděpodobné, že se touhle cestou dostane dál než dítě z horších poměrů?
Je to věc názoru a můj názor zní NE. Příliš ambiciózní rodiče častokrát perou do sportovních aktivit svých dětí zbytečně velké finanční prostředky, ať už proto, že to patří k dobrému společenskému tónu, protože doufají, že jejich ratolest splní jejich vlastní marné sportovní snahy z mládí, nebo dokonce protože věří, že jim dobře zaopatřený sportovec později všechny investice bohatě vrátí – že by závan ze Sibiře? Myslím, že opravdu talentované dítě se dokáže prosadit samo i bez finančních berliček svých rodičů.

Nový komentář
Komentáře
syn dělal karate
Ťapina: vubec nic, jen fofr, honbu za vykony a zadne detsvi. ke klukum do skolky jedna takova holcicka chodi, je to smutne mlcenlive dite.
To snaživé podporování talentů ve velkém stylu mi přijde děsivé. Co ty děti mají ze života?
Asi nejde jen o velke penize, ale i o to, ze nekdy rodice kvuli detskemu talentu diteti znici cele detstvi...