Někteří lidé mají nakupování jako vášeň. Nejde jim tak ani o to, že něco potřebují, ale že je baví prolézat obchodní domy, inzeráty, bazary nebo třeba secondhandy až do úplného omrzení. Já osobně ale nejvíc miluju bleší trhy. Okouzluje mě představa, že věci, které po léta sloužily někomu jinému, teď ještě mohou udělat spousty radosti a užitku mně. Že by ty otřískané kukačkové hodiny, popraskaný hrnek nebo prošoupané boty klidně bývaly mohly skončit v popelnici, ale ony jsou teď – na bleším trhu – zdrojem potěšení a zábavy. Prodávající si užije trochu toho vzrušení, když zkouší nastavit cenu tak, aby prodal. A kupující? Nic není úžasnějšího, než pocit, že jste právě ukořistili nějakou neuvěřitelně užitečnou věcičku za neuvěřitelně nicotnou cenu. Proto mám ráda blešáky. Ale u nás jich zatím moc není. A taky je dost otrava, že na nich bývá větrno, pršavo a nebo jsou pořádány v době, kdy nemáte čas.
Co teda pro změnu vyzkoušet „blešák“ na internetu? Například poměrně nové stránky www.vatera.com nabízejí právě takové vzrušení z prodávání a nakupování a přitom nemusíte vytáhnout paty z domu nebo z kanceláře. Prostě si jen tak klikáte. Jedná se o tzv. aukční server, který v současné době nabízí komukoliv možnost zdarma prostřednictvím těchto stránek nabídnout jakýkoliv předmět do dražby. Jedinou podmínkou je vyplnění registračního formuláře. Pak už můžete do jedné ze šestnácti rubrik (od audiotechniky, přes cédéčka, telefony, auta až po starožitnosti) umístit nabízenou věc i s popisem a obrázkem a čekáte, kdo se „chytí“. A nebo taky nemusíte vůbec nic prodávat, ale zapojit se do celé věci jako potenciální kupující. Proklikáte se až k něčemu, co prostě chcete mít, zadáte maximální částku, kterou jste ochotni za tu věc zaplatit, a pak už jen čekáte, jak to dopadne. Můžete použít i funkce „chráněné nabídky“ – tj. systém za vás automaticky přihazuje (až do vámi určeného limitu) a o každé proběhlé akci vás – stejně jako prodávajícího – informuje pomocí emailu.
Na Vatera.com probíhá také dobročinná aukce, jejíž výtěžek bude věnován na sdružení Deafnet - provozovatele internetového klubu neslyšících v Praze. Na konci roku byla kancelář tohoto klubu vykradena a byla z ní odcizena technika, která umožňovala sluchově postiženým lidem komunikaci po internetu, která je právě pro ně tak důležitá. Vy sami můžete pomoci dobré věci prostřednictvím Vatera.com hned dvěma způsoby. Buď tím, že si v již probíhající dražbě koupíte některý z nabízených předmětů, nebo tak, že sami nabídnete něco do aukce. V tomto případě volejte svou nabídku na telefonní čísla 02/41404136, 02/41404146-7, nebo ji zašlete e-mailem na adresu infocz@vatera.com.
Na Vatera.com můžete také sbírat internetové fazole, počítá se i s různými uživatelskými soutěžemi, bonusovými systémy a zajímavými propojeními s jinými internetovými subjekty.
Jde se na nákup?