
Asi po dvou hodinách na sjezdovce mě najednou zastavil nějaký muž. Ptal se mě, jestli je to můj syn támhle na tom prkně. Potvrdila jsem to a napadlo mě, že syn zřejmě pána předběhl ve frontě na vlek nebo něco podobného a chystala jsem se inkasovat výtku. Jaké však bylo moje překvapení, když pán řekl, že to je totiž jejich snowboard. Nezmohla jsem se ani na slovíčko a pán pokračoval, že jim tenhle snowboard někdo ukradl před rokem z auta a že ho určitě poznává a řekl několik identifikačních znaků, které mě přesvědčily, že mluví pravdu. Co teď?
Výchova a poctivost velely vrátit snowboard původnímu majiteli. Na druhé straně jsem věděla, že jsem si jej oficiálně koupila a mám na něj doma doklad. Nakonec jsem si od onoho pána vzala telefonní číslo a slíbila, že mu příští týden z domova zavolám a dojdeme spolu na policii. Strašně se stydím, ale nikdy jsem mu nezavolala, protože jsem se obávala, že bude chtít snowboard zpátky nebo že prkno zůstane někde na policejní vyšetřovně jako důkazní materiál a já nebudu mít peníze na nové pro syna. Jak jsem se měla zachovat?
Radana
Co byste Radaně doporučili? Měla snowboard vrátit, nebo se na všechno vykašlat? Kde se stala chyba a na čí straně stojí v tomto případě právo? Napište nám svoje názory.
Nový komentář
Komentáře
Ťapina: jenze leckdo pri koupi tam mavne rukou nad dokladem, za tu cenu...
za takové věci by vážně měl ručit majitel bazaru.
No, ja bych mu ais zavolala, penize by v tom pripade mel vratit majitel bazaru, byl-li na to doklad.
Ja bych nemela klid, vzdyt jste toho pana mohli zasde nekde potkat.
Taky bych zavolala policii, právě proto, že prkno nestálo pětikačku.
Určitě bych zavolala policii a zkusila to nějak řešit. Věci z bazaru jsou ošidné.