Tak už se sníh trochu sype, i když zatím dost nesměle a nepříliš mohutně. Přesto se mnoho z vás určitě rozhoduje, kam o víkendu vyrazit na lyže. Česká republika sice neoplývá velikány ve výši nad 2.000 metrů, ale slušné lyžařské terény se najdou i u nás. Při výběru, kam namíříte čelní masku svého automobilu o tomto víkendu, vám kromě sněhového zpravodajství může pomoci i náš malý průvodce cenami permanentek. I když někdo dá raději přednost svému oblíbenému dražšímu středisku před levnějším a neznámým, přesto je dneska každá kačka dobrá. Podle našich informací si na jednodenní skipas v následujících oblastech musíte připravit od 160 do 490 korun.
Začněme v oblíbených Krkonoších. Tady leží nejdražší středisko vůbec – Špindlerův Mlýn, které se ale díky svým vyhlášeným sjezdovkám i tradiční horské atmosféře nemusí bát nezájmu návštěvníků. Na jednodenní permanentku si tu připravte bez desetikoruny pětistovku. Následuje Rokytnice nad Jizerou (440 Kč), Harrachov (420 Kč), Pec pod Sněžkou (400 Kč), Janské lázně (280 Kč), Malá Úpa (250 Kč) a Benecko (210 Kč).
V sousedních Jizerských horách zaplatíte za permici v Bedřichově rovné dvě stovky a na Špičáku u Tanvaldu se povozíte za 290 Kč.
V Orlických horách patří k nejvyhlášenějším střediskům Deštné, kde stojí denní jízdenka na vleky 270 korun, a Říčky (240 Kč).
Krušné hory také nejsou nijak extra drahé, na Klínovci si zalyžujete za 290 korun na den a ve středisku Boží dar - Neklid stojí permanentka 220 korun.
Na Šumavě se také lyžuje, tamní známé a populární lyžařské středisko Zadov - Churáňov vám nabízí své jednodenní služby za rovných 300 korun. Špičák vám vytáhne z peněženky za lyžařskou permanentku 290 korun a v Železné Rudě se lyžuje za 250 korun.
V současné době je ale nejvíce sněhu na Moravě, zejména v Jeseníkách. Pokud se tam tedy chystáte, tak počítejte s tím, že permice na Červenohorském sedle stojí 330 a na Ramzové 340 korun.
V Beskydech jsou vyhledávaným místem pro uvolnění lyžařských vášní Pustevny (230 Kč) a Lysá hora (160 Kč).

Pokud nehodláte o víkendu zahálet u televize, přejeme vám krásnou lyžovačku na skvělém prašanu za úžasné ceny a ve společnosti nějakého hódně milého fešáka:-)
Reklama