Vánoční šerpu si můžete přehodit přes rameno, opásat se jí, nebo ji položit na slavnostní tabuli. Šerpa však není jen ozdobný pruh látky, ale také člověk, který tahá olbřímí náklady za ostatní. Pravým vánočním šerpou se můžete stát i vy, pokud nebudete dbát našeho nákupního osmera:
1. Předvánoční shon obnáší obrovské množství balíků a tašek, které kdosi musí dopravit do vašeho bytu. Ten kdosi nemusíte být nutně právě vy.
2. Nákupy dárků se nemusí stát tradiční ženskou záležitostí – vrtačku pro dědu může letos klidně nakoupit váš manžel.
3. Před Vánoci má časový a pracovní stres každý, nenechte si nabulíkovat, že vy jediná z celé rodiny máte v práci menší shon než ostatní, a proto musíte veškeré vánoční nákupy řešit vy.
4. Nákup potravin v supermarketu je zdrcující záležitostí: Připomeňte manželovi, že potraviny a litry alkoholu, které budete nakupovat, bude konzumovat z větší části právě on, a je proto vhodné, aby se těchto pochůzek účastnil s vámi.
5. Na takovém vánočním nákupu potravin v hypermarketu můžete narazit na něco roztomilého, co vám manžel bude moci hned zakoupit, aby vám udělal v předvánočním spěchu trochu radosti.
6. Při placení u pokladny si váš muž jistě nemůže nevšimnout závratného účtu za poloprázdný košík – nebudete pak muset v následujícím roce poslouchat, že nedokážete ušetřit ani korunu.
7. Při vykládání věcí z auta a vynášení krabic a tašek do domu se nedejte přesvědčit, že manžel pojede ještě přeparkovat auto na velmi vzdálené místo a vy zatím budete nosit.
8. Protože společně prožité stresové a zátěžové situace sbližují, můžete si po strašném nákupu udělat krásný večer.