Na začátek máme jednu otázku: kolikrát za den si překontrolujete kabelku, abyste se ujistila, že vám nikdo neukradl peněženku? Samozřejmě, děláme to úplně všechny. Už vás ale někdy napadlo, že existuje jednoduchá pomoc? Jsou to bankovní karty, díky kterým nemusíme mít u sebe větší hotovost než na ranní noviny a koblihu. Kartičku schováte v nenápadné kapsičce a vaše penízky budou jako v trezoru.

Co tedy bankovní karty umožňují?
Především nabízejí bezpečnost, pohodlné placení a snadné použití. S různými druhy karet můžete platit v obchodech nebo za vybrané služby, můžete vybírat u přepážek nebo v bankomatech. K vydání karty přitom potřebujete pouze otevřený účet u příslušné banky a splnění některých podmínek, většinou požadovaného zůstatku na účtu.

Ovšem pozor: není karta jako karta!
Různé druhy karet umožňují různé druhy použití, liší se maximálními částkami, které můžete v určitém období vyčerpat, i poplatky, které za vydání a používání karty zaplatíte.
Například klasické platební karty umožňují především výběr hotovosti v bankomatech a přímé bezhotovostní platby v obchodech. Pokud se rozhodnete pro některou z mezinárodních karet, můžete kartu používat také v zahraničí. Při platbách debetní kartou se vyplacená částka odečítá ze zůstatku na účtu, zatímco například s kreditní kartou nakupujete na úvěr a vyzvednuté prostředky potom jednorázově nebo postupně splácíte. Osobní karty využívají občané, zatímco business karty se vydávají k bankovním účtům firem a podniků. Jiné výhody poskytují soubory bankovních karet, které kombinují možnosti různých druhů karet, navíc s výhodnějšími sazbami, takže soubor pořídíte výrazně levněji než jednotlivé bankovní karty zvlášť.
A právě Komerční banka nabízí karty hned několika renomovaných společností, takže její nabídka uspokojí všechny skupiny klientů. Jak zákazníky, kteří upřednostňují karty s maximálním komfortem a s vyššími poplatky, tak klienty, pro které je rozhodující standardní rozsah služeb s nízkými sazbami. Pokud se rozhodnete pro některou z osobních platebních karet, vybrat si můžete třeba American Express Card s ročním poplatkem 800 Kč, soubor Inter Card s roční sazbou 900 Kč nebo Gold Card EuroCard/Master Card a VISA, určenou pro náročné klienty. Standardní produkty jako například karty Maestro a VISA Electron pro mezinárodní použití pořídíte už za 200 korun ročně, Unikartu EuroCard/MaestroCard či VISA pro tuzemský platební styk potom za 300 Kč ročně. Stačí si vybrat !
V každém případě platí: než si svoji bankovní kartu vyberete, rozhodněte se, pro jaké účely budete kartu používat nejčastěji a které výhody pro vás budou nejdůležitější. Odborníci z Komerční banky vám při výběru karty rádi pomohou.
Podrobnější informace získáte na všech prodejních místech Komerční banky, na bezplatné infolince 0800 111 055 nebo na www.kb.cz.

Komerční článek