Odjezdy na dovolenou jsou pro majitele domácích mazlíčků někdy tvrdým oříškem. Jednak jsou místa, kam s psem či kočkou nemůžete, jednak není možné s nimi cestovat v letadlech a často vám ani veterinář dalekou cestu s obtížnou aklimatizací nedoporučí.
V tomto období se blíží doba zimních dovolených, kdy je obyčejně s pejsky ještě větší problém než v létě, neboť k moři si na dovolenou chlupatého kamaráda ještě vezmete, ale co bude ten chudák dělat celý den v hotelovém pokoji, když vy budete brázdit alpské sjezdovky? Kdo ho nakrmí, napojí a vyvenčí? Kdo s ním promluví a pohladí ho?
Pro vás, které čekají podobné starosti, máme dobrý tip - zvířecí hotel U mlýna v Zadní Třebáni nedaleko od Prahy. Je v krásném prostředí zrekonstruovaného mlýna na řece Berounce. Ubytovávají psy, kočky, drobná zvířátka jako morčata, želvičky, králíčky, ptáčky, hady, křečky, ale i koně. Kapacita hotelu je 42 psů, 14 koček a libovolné množství drobných zvířátek. Každý pes a kočka mají svůj kotec.
Paní Kateřina Schwippelová, majitelka hotelu, říká, že jsou i ti nejsmutnější smutnínci zoufalí jen jeden den, potom je zabaví společnost ostatních zvířat. Jenom jednou měli případ opravdu smutné dogy, ke které museli povolat páníčka, ale to bylo jenom jednou.
A za jakou cenu tu vašeho miláčka ubytují? Pro psy je na jeden den cena(rozlišuje se podle toho, je-li pes malý, střední nebo velký a jestli mu majitel přiveze žrádlo) od 70 do 110 korun. Za kočky za ubytování na jednu noc zaplatíte 40 až 50 Kč a za drobotinu v akvárku 5 Kč denně. Takže, jestli jedete na dovolenou a nemáte kam uložit svého miláčka, zkuste využít náš tip! Pokud se chcete informovat, zde je kontakt: 02/ 99 14 100 nebo 02/ 99 14 505.