Tato země, která se rozkládá na západní části Iberského poloostrova, se pomalu ale jistě stává jedním z nejvyhledávanějších míst pro trávení letní dovolené. Zatímco němečtí turisté objevili Protugalsko už dávno, našinec se tam začíná pomalu rozkoukávat. Nádherné pláže s romantickými skalnatými útvary, moře hrající všemi odstíny modré a převaha slunečných dní – to všechno může tato neveliká změ nabídnout svým návštěvníkům. Jestli máte strach, že tamní moře je příliš studené a nebezpečné, protože břehy Portugalska omývá Atlantik, tak žádný strach. Západní pobřeží je sice poněkud divočejší, ale zato je doslova rájem pro surfaře. Na jihu, kde se nachází i nejvyhledávanější letovisko Algarve, je však moře částečně chráněné a díky Golfskému proudu také teplejší.
Portugalsko je země s bohatou historií, nádhernou přírodou a spontánními lidmi. Pokud vás nebude bavit jen tak se vyvalovat na pláži, můžete se vydat na výlet do některého z malebných rybářských městeček, navštívit maurské památky (např. Silves), zažít neopakovatelnou atmosféru venkovských trhů, zajet si lodí na výlet kolem rozeklaných skalisek a písečných pláží, zkusit ulovit žraloka nebo se na vlastní pěst ponořit do vnitrozemí, třeba až k horským masivům dmoucích se k nebi v téměř dvoutísícové výšce.
Pravým rájem jsou pro malé i velké návštěvníky oblíbené vodní parky zvoucí k dovádění na tobogánech a skluzavkách nebo pozoruhodné „vodní divadlo“ s delfíny a lachtany. Nezapomeňte také ochutnat některou z místních rybích specialit, jakou jsou například smažené sardinky, to vše mohutně zapíjejte vynikajícím portugalským vínem a pak už stačí jen pozorovat západ slunce nad mořem a je vám jasné, že za rok se sem zase vrátíte…