Ženy milují nakupování. A to zdaleka nejen to klasické. Z celosvětového průzkumu vyplývá, že ženy mají rády i nakupování ve virtuálním světě Internetu. Vždyť je to pohoda, sedět si doma u monitoru, surfovat virtuálními krámky a vybírat si zboží, které vám buď dovezou hned nebo vám přijde na dobírku. Tak to funguje v mnoha zemích na západ od nás. V Americe už ženy dokonce předstihly v nákupech po Internetu muže! Je jich 63% ze všech nakupujících! Odborníci soudí, že na tom, že ženy tvoří víc nakupujících na netu, není nic divného, protože obecně ženy rozhodují o 80 % nákupů v domácnosti.
Ženám je nakupování po síti sympatické i proto, že mohou využívat zákaznický servis pomocí emailu nebo využít možnosti probrat to s ostatními nakupujícími pomocí chatu. Navíc mnoho z nich používá tu samou telefonní linku pro přístup na Internet a telefonování, tudíž je pro ně pohodlnější kontaktovat obchodníky a služby jednoduše po síti a nemuset se kvůli takovým telefonátům odpojovat.
Nákupy na Internetu se v posledních leetch rozvíjejí i u nás. Za prvé za to můžet velký rozvoj spolehlivých on-line obchodů, kde můžete platit bankovní kartou nebo při dodání zboží, ale je za tím i rostoucí podíl uživatelů Internetu, kteří nakupovat přes síť chtějí.
Jaké jsou výhody on-line nákupů?
1) Zboží ve virtuálních shopech bývá levnější, protože obchodník nemusí platit nájem jako v kamenném obchodě. 2) Můžete si v klidu vybrat zboží, o které máte zájem. 3) Většina obchodů garantuje reklamaci při jakémkoliv problému. 4) Nemusíte obcházet fyzicky obchody, abyste zjistili, kde mají přesně to, co hledáte.

Jaké jsou nevýhody on-line nákupů?
5) Nevýhodou někdy bývá delší dodací lhůta, je proto dobré přečíst si důkladně informace obchodu o dodání zboží a jejich garancích. Ani to ale někdy ještě není zárukou, že svá tvrzení dodrží. 6) Nemůžete si zboží „osahat a vyzkoušet“, což ale nemůžete ani při objednání na dobírku z tištěného katalogu. 7) Někdy na první pohled nepoznáte podle www stránek obchodu, jestli jde o spolehlivý obchod.
Každopádně kvalitních a spolehlivých obchodů na Internetu je už hodně a pořád jich přibývá.
Na serveru Žena-in jsme pro vás řipravili virtuální obchodní náměstí, ze kterého můžete vstoupit do jednotlivých domků. Každý z nich je zaměřen na konkrétní druh zboží (textil, knihy, hračky...). Do obchodního domku se dostanete kliknutím na symbol umístěný v jeho štítu (jablíčko, kniha, míč...) a pak už si můžete v klidu prohlížet seznam obchodů v každé jednotlivé sekci a surfovat a vybírat a vybírat... Příjemné nákupy!