Většina zoologických zahrad, ať už u nás nebo ve světě, má svoje vlastní internetové stránky. Některé jsou pestřejší a interaktivnější, jiné poskytují alespoň základní informace o otevírací době, cenách, rozmístění pavilonů a zvířatech, která zde najdete. Zvídavější děti tak mohou už několik dní před výletem nastudovat něco o šimpanzích, slonech a levhartech, mohou si naplánovat trasu, kterou se budete ubírat. A taky budou mít čas na vás zapůsobit, abyste spolu s nimi nějaké zvíře „adoptovali“, tj. finančně se podíleli na jeho výživě. Některé (především zahraniční) internetové zoo-stránky nabízejí také možnost poslání elektronické pohlednice se zvířátky, příležitost „živou kamerou“ nahlédnout do života zvířat nebo si zahrát hry.
A když už jsme u toho - taková procházka v zooparku je vynikající příležitostí k utužení rodinných vztahů. Děti si užijí zvířátek, vy s taťkou se pěkně projdete a všichni dohromady se zasmějete při sledování rodiny orangutanů, která vám bude připadat tak povědomá :-) A když bude pršet? Tak si doma sednete k monitoru a vydáte se na virtuální výlet…
Z českých stránek doporučujeme navštívit pražskou ZOO, brněnskou ZOO, děčínskou ZOO a zlínskou ZOO.
Možná, že rádi vyrazíte za zvířátky i do zahraničí, potom si určitě rádi nejdřív prolistujete pěkně udělané stránky německé ZOO v Drážďanech.
Do USA asi jen tak nepojedete, ale proč tam nekouknout aspoň takhle po síti? Jednou z nejslavnějších zoologických zahrad Ameriky je >ZOO v San Diegu..
Hodně o zoologických zahradách a přírodopisných parcích ve Velké Británii, stejně jako o možnostech agroturistiky, se dozvíte v jedné ze sekcí velmi zajímavých informačních www stránek >About Britain.